МОҚ раҳбарияти велоспорт бўйича терма жамоа режалари билан танишди
Бугун Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Козим Ўринбойхўжаев ҳамда шоссе дастурида Ўзбекистон терма жамоаси мураббийи Владимир Старчик (Украина) МОҚда меҳмон бўлишди. Улар Қўмита раҳбариятига терма жамоанинг Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинларига олиб бораётган тайёргарлиги хусусида маълумот беришди.
Масъуллар суҳбатда терма жамоа олдига катта мақсадлар қўйилгани, барча йўналишларда асосий контингент саралаб олингани, спортчиларнинг йил давомида иштирок этиши кўзда тутилган халқаро мусобақалар ҳақида батафсил тўхталиб ўтишди.
Қўмита расмийлари федерация томонидан билдирилган ташаббусларни қўллаб-қувватлаб, уни янада бойитиш, хусусан, селекция йўналишларига ҳам аҳамият бериш лозимлигини таъкидлашди. Ўз навбатида, Спорт вазирлиги ва МОҚ федерацияларга ҳар томонлама кўмак бериши қўшимча қилинди.

Руководство НОК ознакомилось с планами сборной по велоспорту
Сегодня в Национальном Олимпийском комитете побывали первый заместитель председателя Федерации велоспорта Узбекистана Козим Уринбойхужаев и тренер сборной Узбекистана по велошоссе Владимир Старчик (Украина). Они представили руководству Комитета информацию о подготовке национальной сборной к летним Олимпийским играм Лос-Анджелес-2028.
В ходе беседы отмечалось, что перед командой поставлены масштабные цели, определён основной контингент во всех направлениях, а также подробно обсуждены международные турниры, в которых наши велоспортсмены примут участие в течение года.
Официальные лица Комитета поддержали инициативы, выдвинутые федерацией и отметили, что необходимо уделять внимание вопросам отбора спортсменов. В свою очередь, было подчеркнуто, что Министерство спорта и Национальный Олимпийский комитет будут оказывать федерациям необходимую поддержку.