Спорт вазирлигининг ҳайъат йиғилиши ўтказилди
Бугун Спорт вазирлигининг навбатдан ташқари ҳайъат йиғилиши бўлиб ўтди. Вазир Адҳам Икрамов раислигида ўтган тадбирда мамлакатимиз спорт тизимидаги барча ташкилотларнинг раҳбар ва мутасаддилари иштирок этди.
Кун тартибига мувофиқ, масъуллар оммавий спортни янада ривожлантириш, “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” дастурининг сўнгги босқичи — “Президент Олимпиадаси” баҳсларига тайёргарлик, шунингдек, спорт таълим муассасалари фаолиятини такомиллаштириш борасида амалга оширилаётган ишлар юзасидан ҳисобот берди.
Видеоселекторда терма жамоаларимизнинг Озарбайжонда бўлиб ўтган МДҲ ўйинлари ва Баҳрайнда ўтказилган ёшлар Осиё ўйинларидаги натижаларининг таҳлили, шунингдек, айни кунларда Саудия Арабистонида ташкил қилинаётган Ислом бирдамлиги ўйинларидаги иштироки юзасидан ахборот берилди.
Якунда Адҳам Икрамов барча йўналишларда иш самарадорлигини ошириш, жойларда спорт инфратузилмасидан оқилона фойдаланиш ва ёшлар ўртасида соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб этиш бўйича аниқ топшириқ ва кўрсатмалар берди.

Прошло заседание коллегии Министерства спорта
Сегодня состоялось внеочередное заседание коллегии Министерства спорта. В мероприятии приняли участие руководители и ответственные лица всех организаций спортивной системы страны.
В соответствии с повесткой дня, должностные лица отчитались о проделанной работе по дальнейшему развитию массового спорта, подготовке к заключительному этапу программы «Олимпийские вершины Нового Узбекистана» — соревнованиям «Президентская Олимпиада», а также по совершенствованию деятельности спортивных образовательных учреждений.
В ходе видеоселекторного совещания была представлена информация об итогах выступлений наших сборных на Играх СНГ в Азербайджане и Азиатских юношеских играх в Бахрейне, а также об участии спортсменов Узбекистана в Играх Исламской солидарности, которые проходят в эти дни в Саудовской Аравии.
В завершение заседания Адхам Икрамов дал конкретные поручения и указания, направленные на повышение эффективности работы во всех направлениях, рациональное использование спортивной инфраструктуры на местах и широкое продвижение здорового образа жизни среди молодёжи.