Баҳрайн-2025 совриндорлари тақдирланишди
Маълумки, жорий йилнинг 22-31 октябрь кунлари Баҳрайн мезбонлик қилган III Осиё ёшлар ўйинларида Ўзбекистон делегацияси муваффақиятли иштирок этиб, 37 та олтин, 16 та кумуш ва 28 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни қўлга киритди. Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида мазкур мусобақада совриндор бўлган спортчилар ва уларнинг мураббийларига давлат томонидан кўзда тутилган бир марталик пул мукофотлари тақдим этилди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президентининг Спорт бўйича вакили Одил Абдурахманов, шунингдек, Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти, мусобақада шоҳсупага кўтарилган спортчиларимиз ва уларнинг яқинлари иштирок этишди.
Расмийлар ёш атлетларимизни қўлга киритилган муваффақият билан қутлаб, уларга келгуси Ўйинларда ҳам омад тилашди. Шунингдек, тантанали ёпилиш маросимида Осиё ёшлар ўйинларининг келгуси мезбони сифатида топширилган Осиё Олимпия кенгаши байроғи МОҚ биносига ўрнатилди.

Награждены медалисты Бахрейн-2025
С 22 по 31 октября в Бахрейне прошли III Азиатские юношеские игры, на которых делегация Узбекистана выступила успешно, завоевав 37 золотых, 16 серебряных и 28 бронзовых медалей, заняв тем самым второе место в общекомандном зачёте. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана медалистам данных соревнований и их тренерам были вручены предусмотренные государством единовременные денежные премии.
В мероприятии приняли участие Представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, а также руководство Министерства спорта и НОК, спортсмены — победители и призёры соревнований, и их близкие.
Официальные лица поздравили наших молодых атлетов с достигнутыми успехами и пожелали им удачи в будущих соревнованиях. Кроме того, в рамках торжественного мероприятия флаг Олимпийского совета Азии, переданный Узбекистану как стране-хозяйке следующих Азиатских юношеских игр, был установлен в здании Национального Олимпийского комитета.