Ненад Лалович Олимпия шаҳарчасидаги шароитларни кўздан кечирди
Айни кунларда пойтахтимизда меҳмон бўлиб турган Бирлашган кураш дунёси (UWW) Президенти Ненад Лалович бугун Олимпия шаҳарчасига ташриф буюрди. Мартабали меҳмонни Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти қарши олди.
Расмийлар UWW Президентига шаҳарчанинг имкониятлари, меҳмонларга яратилган шароитлар ва қулайликлар хусусида батафсил маълумот беришди. Шунингдек, ушбу мажмуада халқаро мусобақаларни ўтказиш бошлаб юборилгани маълум қилинди.
Мазкур комплекс Халқаро Олимпия қўмитаси аъзоси ҳам ҳисобланган жаноб Лаловичда ёрқин таассурот қолдирди.

13 October 2025 1042
President of United World Wrestling (UWW) Nenad Lalovic is currently on an official visit to Tashkent. Today, he visited the Olympic City, where he was welcomed by representatives of the Ministry of Sports and the National Olympic Committee of Uzbekistan.
During the visit, officials presented detailed information about the facilities, amenities, and opportunities available within the complex. It was also noted that the Olympic City has already begun hosting international competitions.
Mr. Lalovic, who is also a member of the International Olympic Committee (IOC), highly praised the modern infrastructure, organizational standards, and overall comfort of the Olympic City.