Ненад Лалович Олимпия шаҳарчасидаги шароитларни кўздан кечирди
Айни кунларда пойтахтимизда меҳмон бўлиб турган Бирлашган кураш дунёси (UWW) Президенти Ненад Лалович бугун Олимпия шаҳарчасига ташриф буюрди. Мартабали меҳмонни Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти қарши олди.
Расмийлар UWW Президентига шаҳарчанинг имкониятлари, меҳмонларга яратилган шароитлар ва қулайликлар хусусида батафсил маълумот беришди. Шунингдек, ушбу мажмуада халқаро мусобақаларни ўтказиш бошлаб юборилгани маълум қилинди.
Мазкур комплекс Халқаро Олимпия қўмитаси аъзоси ҳам ҳисобланган жаноб Лаловичда ёрқин таассурот қолдирди.

Ненад Лалович ознакомился с условиями Олимпийского городка
В эти дни в Ташкенте с визитом находится президент Объединённого мира борьбы (UWW) Ненад Лалович. Сегодня он посетил Олимпийский городок. Высокопочётного гостя встретили руководители Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета.
Официальные лица подробно рассказали президенту UWW о возможностях комплекса, созданных для гостей условиях и удобствах. А также, было отмечено, что на территории городка уже началось проведение международных соревнований.
Господин Лалович, являющийся также членом Международного Олимпийского комитета, высоко оценил уровень организации, современные условия и инфраструктуру Олимпийского городка.