Ички ишлар вазири Азиз Ташпулатов Ўзбекистон аралаш жанг санъатлари ассоциацияси раиси этиб сайланди
Бугун Ўзбекистон аралаш жанг санъатлари ассоциациясининг навбатдан ташқари ҳисобот сайлов-конференцияси бўлиб ўтди. Унда Ички ишлар вазирлиги, Спорт вазирлиги, МОҚ раҳбарияти ва соҳа мутасаддилари иштирок этишди.
Конференция давомида ассоциация раҳбарияти қайта шакллантирилиб, яқин давр учун устувор режалар муҳокама қилинди. Ички ишлар вазири, генерал-лейтенант Азиз Ташпулатовнинг мамлакат волейбол федерацияси раҳбари сифатидаги муваффақиятли фаолияти инобатга олиниб, унинг номзоди Ўзбекистон аралаш жанг санъатлари ассоциацияси раиси лавозимига илгари сурилди. Номзодлар ушбу таклифни бир овоздан маъқуллашди ва Азиз Анварович Ўзбекистон аралаш жанг санъатлари ассоциацияси раиси этиб сайланди.
Шунингдек, ассоциация раисининг ўринбосарлари, бош котиб ва ижрочи директорлари ҳам сайланиб, раҳбарият таркиби тўлиқ шакллантириб олинди.
Тадбирда сўз олган расмийлар ассоциация раҳбариятини масъулиятли лавозим билан қутлаб, шарафли вазифаларини амалга оширишлари йўлида омад ва муваффақиятлар тилашди.

Министр внутренних дел Азиз Ташпулатов избран председателем Ассоциации смешанных боевых искусств Узбекистана
Сегодня состоялась внеочередная отчётно-выборная конференция Ассоциации смешанных боевых искусств Узбекистана. В мероприятии приняли участие руководители Министерства внутренних дел, Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и представители отрасли.
В ходе конференции был переформирован состав руководства Ассоциации и обсуждены приоритетные планы на ближайший период. С учётом успешной деятельности Министра внутренних дел, генерал-лейтенант Азиза Ташпулатова на посту руководителя Федерации волейбола страны, его кандидатура была выдвинута на должность председателя Ассоциации смешанных боевых искусств Узбекистана. Участники конференции единогласно поддержали кандидатуру Азиза Анваровича Ташпулатова и он был избран председателем организации.
Кроме того, были избраны заместители председателя, генеральный секретарь, исполнительные директора и полностью сформирован состав руководства Ассоциации.
Выступавшие на мероприятии официальные лица поздравили новое руководство с возложенной ответственной миссией, пожелали успехов в дальнейшей деятельности.