Акбар Жўраев ва Рустам Тўлагановни табриклаймиз!
Бугун таниқли ўзбек оғир атлетикачиси, Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари чемпиони ва рекордчиси, Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларининг кумуш медали соҳиби, икки карра жаҳон чемпиони, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрстатган спортчи” ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари соҳиби Акбар Жўраев, шунингдек, бокс бўйича Рио-2016 ёзги Олимпия ўйинларининг бронза медали соҳиби, Осиё чемпионатининг совриндори, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони эгаси Рустам Тўлаганов таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни туғилган куни билан қутлаб, уларга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Akbar Jurayev and Rustam Tulaganov!
Today, Uzbekistan celebrates the birthdays of two remarkable athletes who have made the nation proud on the world stage.
Akbar Jurayev — the renowned weightlifter, Olympic champion and record holder of the Tokyo 2020 Games, silver medalist of the Paris 2024 Olympics, two-time world champion, and holder of the honorary titles “Honored Athlete of the Republic of Uzbekistan” and “Pride of Uzbekistan” — marks his special day today.
Also celebrating his birthday is Rustam Tulaganov — bronze medalist of the Rio 2016 Olympic Games in boxing, medalist of the Asian Championships, and “Honored Athlete of the Republic of Uzbekistan.”
The National Olympic Committee of Uzbekistan extends its warmest congratulations to both athletes, wishing them strong health, continued success, and prosperity in all their endeavors.