Бугун МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов Венгриянинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Йожеф Рожани қабул қилди. Учрашувда спорт бўйича ҳамкорлик лойиҳаларини амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди.
Жаноб Рожа ўзбек спорти сўнгги даврда улкан ўсишга эришаётганини эътироф этган ҳолда ҳар икки мамлакатнинг ушбу йўналишдаги алоқаларини мустаҳкамлашга ёрдам беришга тайёр эканини билдирди. Ўз навбатида, Ойбек Омилович жамоавий ва сув спорти турларида Венгрия тажрибасини ўрганиш фойдали бўлишини таъкидлади.
Учрашувда футбол бўйича терма жамоалар ўртасида ўртоқлик ўйинларини ўтказиш, қўшма ўқув-машғулот йиғинларини ташкил этиш, мутахассислар алмашиш каби мавзулар кўриб чиқилди.

Ойбек Касимов встретился с послом Венгрии
Сегодня Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов принял Чрезвычайного и Полномочного посла Венгрии в Узбекистане Йожефа Рожу. На встрече были обсуждены вопросы реализации совместных проектов в сфере спорта.
Господин Рожа, отметив значительный прогресс узбекского спорта в последние годы, выразил готовность содействовать укреплению двустороннего сотрудничества в данном направлении. В свою очередь, Ойбек Омилович подчеркнул, что изучение венгерского опыта положительно скажется на развитии командных и водных видах спорта в нашей стране.
В ходе встречи были рассмотрены такие вопросы, как проведение товарищеских матчей между сборными по футболу, организация совместных учебно-тренировочных сборов и обмен специалистами.