Навоийда гимнастика мураббийлари учун семинар ўтказилмоқда
Навоий шаҳридаги «Ёшлар» спорт мажмуасида спорт гимнастикаси бўйича ўқув семинари бошланди. Тадбир Халқаро Олимпия қўмитасининг Олимпия бирдамлиги лойиҳаси, Халқаро гимнастика федерацияси, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ва мамлакат гимнастика федерацияси ҳамкорлигида ташкил этилмоқда.
22 сентябрга қадар давом этадиган семинарда россиялик эксперт Михаил Воронин Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 28 нафар мураббийга ўз билимлари билан ўртоқлашади. Ўқув дарслари амалий ва назарий тарзда ташкил этилиб, унда ёшларга гимнастиканинг дастлабки сабоқларини тўғри бериш, спортчи билан психологик йўналишда ишлаш, мусобақаларга тайёрлашдаги замонавий методика ва тенденциялар каби мавзулар ўрин олган.

17 Сентября 2025 961
В спортивном комплексе «Ёшлар» города Навои начался учебный семинар по спортивной гимнастике. Мероприятие организовано в сотрудничестве с Международным Олимпийским комитетом в рамках проекта «Олимпийская солидарность», Международной федерацией гимнастики, Национальным Олимпийскими комитетом Узбекистана и Федерацией гимнастики страны.
Семинар, который продлится до 22 сентября, проводит российский эксперт Михаил Воронин. В нём участвуют 28 тренеров из разных регионов республики. Занятия проходят в теоретическом и практическом формате и охватывают такие темы, как правильное обучение основам гимнастики детей, психологическая работа со спортсменами, современные методики и тенденции подготовки к соревнованиям.