Комилжон Тўхтаев Қитъавий Атлетлар форумида иштирок этди
2-3 сентябрь кунлари Қозоғистоннинг Остона шаҳрида Осиё Олимпия кенгаши (ООК) ва Олимпия бирдамлиги лойиҳаси томонидан VI Қитъавий Атлетлар форуми ташкил этилди. Мазкур тадбирда Ўзбекистон МОҚ Атлетлар комиссияси номидан 2 карра қишки Олимпия ўйинлари иштирокчиси Комилжон Тўхтаев қатнашди.
Форумда 45 МОҚдан жами 120 нафар делегат иштирок этди. Тадбир давомида ООК ва ХОҚ Олимпия бирдамлиги лойиҳаси расмийлари ўз йўналишлари бўйича маъруза қилишди. Шунингдек, спортчилар учун бугунги кундаги долзарб масалалар, хусусан, уларнинг халқаро майдондаги ҳуқуқларини ҳимоя қилиш, Олимпия ҳаракатини мамлакатларида оммалаштиришдаги ўрни каби мавзуларда фикрлар алмашилди.

Комилжон Тухтаев принял участие в Континентальном форуме атлетов
2–3 сентября в Астане (Казахстан) Олимпийский совет Азии (ОСА) совместно с проектом «Олимпийская солидарность» организовал VI Континентальный форум атлетов. От имени Комиссии атлетов НОК Узбекистана в мероприятии принял участие двукратный участник зимних Олимпийских игр Комилжон Тухтаев.
В форуме приняли участие 120 делегатов из 45 национальных Олимпийских комитетов. В ходе мероприятия представители ОСА и проекта «Олимпийская солидарность» выступили с докладами по своим направлениям деятельности. Также обсуждались актуальные вопросы, касающиеся спортсменов, в частности защита их прав на международной арене и роль атлетов в популяризации Олимпийского движения в своих странах.