Ўзбекистон сквош ва падел федерациясининг очилиш маросими ўтказилди
Бугун Заҳириддин Муҳаммад Бобур номидаги марказий Экопарк боғида Ўзбекистон сквош ва падел федерациясининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди. Тадбирда Спорт вазирлиги ва Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти, Қатарнинг Ўзбекистондаги Фавқулоддаги ва Мухтор элчиси Ҳасан Ҳамза Ҳошим, Халқаро спорт расмийси, Халқаро киберспорт федерациясининг собиқ Президенти Влад Маринеску, сквош ва падел федерацияси мутасаддилари, шунингдек, ушбу спорт турларининг мухлислари иштирок этишди.
Расмийлар янги федерация ўз ишини бошлагани билан барчани қутлаб, ташкилотнинг келгуси фаолиятига омад тилашди. Ушбу спорт турлари дунё бўйлаб ўз оммавийлигини тобора ошириб бормоқда. Хусусан, сквош Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ва Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинлари дастуридан ўрин олган.
Тадбир давомида ҳар икки йўналиш бўйича профессионал спортчилар ўз маҳоратларини намойиш қилиб, йиғилганларни ушбу спорт турлари билан яқиндан таништиришди.

A Solemn Opening Ceremony of the Uzbekistan Squash and Padel Federation Took Place
Today, in the Central Eco Park named after Zahiriddin Muhammad Babur, a solemn opening ceremony of the Uzbekistan Squash and Padel Federation took place. The event was attended by representatives of the Ministry of Sports, the National Olympic Committee, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Qatar to Uzbekistan Hassan Hamza Hashim, a representative of international sport and former President of the International Esports Federation Vlad Marinescu, the leadership of the Squash and Padel Federation, as well as enthusiasts of these sports.
Officials congratulated those present on the start of the activities of the new organization and wished success in further work. Today, squash and padel are rapidly gaining popularity all over the world. In particular, squash is included in the program of the Asian Games Aichi–Nagoya 2026 and the Olympic Games Los Angeles 2028.
Within the framework of the ceremony, professional athletes demonstrated their skills in both disciplines, introducing guests to the peculiarities of these sports.