“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари”: Ҳудудий босқич баҳслари ниҳоясига етмоқда
Бугун ҳам бир қатор ҳудудларда “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг 2-босқичидан ўрин олган беллашувлар якунланди.
Хусусан, Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва Қашқадарё вилоятида енгил атлетика, Хоразмда оғир атлетика баҳслари билан ушбу ҳудудлардаги 2-босқич беллашувлари поёнига етди.
Шунингдек, Самарқандда енгил атлетика, Сирдарёда таэквондо WT, Наманганда бокс, Андижонда бокс ва енгил атлетика баҳслари ўтказилди.
Қайд этиш жоиз, барча дастурларда ғалаба қозонган ёшлар йил сўнгида ўтадиган Президент Олимпиадасида иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлишди.

“Олимпийские вершины Нового Узбекистана”: Областной этап соревнований подходит к завершению
Сегодня в ряде регионов завершились поединки второго этапа Республиканских соревнований “Олимпийские вершины Нового Узбекистана”.
В частности, в Республике Каракалпакстан, городе Ташкент и Кашкадарьинской области прошли состязания по лёгкой атлетике, в Хорезме — по тяжёлой атлетике.
Кроме того, в Самарканде состоялись соревнования по лёгкой атлетике, в Сырдарье — по таэквондо WT, в Намангане — по боксу, а в Андижане — по боксу и лёгкой атлетике.
Следует отметить, что молодые спортсмены, одержавшие победу во всех программах, получили право принять участие в Президентской Олимпиаде, которая пройдёт в конце года.