“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари”: Бугун Бухорода ҳудудий босқич якунланди
“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг 2-босқич баҳслари ниҳоясига етиб бормоқда. Бугун 8 ҳудудда беллашувлар ташкил этилди.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Сурхондарё вилоятларида бадиий гимнастика бўйича ғолиблар аниқланган бўлса, Хоразм, Наманган ва Фарғона вилоятларида ёш чарм қўлқоп усталари рингга кўтарилишди. Самарқандда эса енгил атлетика баҳслари ўтказилди.
Андижонда бокс ва спорт курашлари бўйича беллашувлар ташкил этилди. 3х3 баскетбол мусобақаси билан Бухоро вилоятида 2-босқичдан ўрин олган мусобақалар якунига етди.

«Олимпийские вершины Нового Узбекистана»: сегодня в Бухаре завершился областной этап
Соревнования второго этапа проекта «Олимпийские вершины Нового Узбекистана» подходят к завершению. Сегодня по всей Республике прошли поединки сразу в 8 регионах.
В Республике Каракалпакстан и Сурхандарьинской области определились победители в художественной гимнастике, а в Хорезмской, Наманганской и Ферганской областях на ринг вышли юные боксёры. В Самарканде состоялись состязания по лёгкой атлетике.
В Андижане прошли поединки по боксу и спортивной борьбе. А в Бухарской области соревнования второго этапа завершились турниром по 3х3 баскетболу.