“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари”: Бугун 8 ҳудуддаги ёш спортчилар ўзаро беллашишди
“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақалари доирасида бугун 8 ҳудудда спорт курашлари, бокс ва дзюдо беллашувлари ўтказилди.
Қашқадарё ва Бухоро вилоятларида бокс бўйича баҳсларга старт берилди. Бугун дастлабки саралаш баҳслари бўлиб ўтди. Сурхондарё вилоятида эса ушбу спорт турида барча вазн тоифасида ғолиблар аниқланди.
Қорақалпоғистон Республикасида эркин кураш бўйича беллашувлар ташкил этилди. Режага кўра, эртага қизлар кураши дастурида ғолиблар аниқланади.
Жиззах, Фарғона, Наманган ва Навоий вилоятларида эса энг кучли ёш дзюдочилар саралаб олинди. Якунда ғолиблар учинчи босқич – Президент Олимпиадасида иштирок этиш имкониятига эга бўлишди.

«Олимпийские вершины Нового Узбекистана»: Сегодня состоялись соревнования в 8 регионах страны
В рамках соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана» сегодня в 8 регионах прошли поединки по вольной борьбе, боксу и дзюдо.
В Кашкадарьинской и Бухарской областях стартовали боксёрские поединки. Сегодня прошли первые отборочные бои, а в Сурхандарьинской области были определены победители во всех весовых категориях.
В Республике Каракалпакстан состоялись состязания по вольной борьбе. Согласно плану, завтра будут определены победительницы в женской борьбе.
В Джизакской, Ферганской, Наманганской и Навоийской областях стали известны имена сильнейших юных дзюдоистов. По итогам данного этапа победители получили право участвовать в третьем этапе — Президентской Олимпиаде.