“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари”: Бугун тўрт ҳудудда беллашувлар ўтказилди
Бугун Республикамизнинг 4 ҳудудида “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг иккинчи босқичидан ўрин олган беллашувлар ташкил этилди.
Хоразмда таэквондо WT бўйича мусобақалар бўлиб ўтди. «Ёшлик» спорт мажмуаси мезбонлик қилган баҳсларда вилоят ҳокими Жўрабек Раҳимов ҳам қатнашиб, ғолиб ва совриндорларни тақдирлади.
Шунингдек, Қашқадарёда ҳам таэквондо WT бўйича ҳудудий босқич ғолиблари аниқланди. Қарши шаҳрида ўтган беллашувларда вилоятнинг барча минтақалардан келган ёш таэквондо усталари иштирок этишди.
Наманган вилоятида эса енгил атлетика бўйича беллашувлар бўлиб ўтди. Унда вилоятнинг барча ҳудудидан ташриф буюрган 15-17 ёш оралиғидаги спортчилар 9 йўналишда баҳс олиб боришди.
Фарғона вилоятида эса ёш оғир атлетика усталари куч синашишди. Яккакураш спорт турларига ихтисослашган спорт мактабида ўтган баҳсларда ғалаба қозонган иштирокчилар якуний – Президент Олимпиадасида қатнашиш имкониятига эга бўлишди.

«Олимпийские вершины Нового Узбекистана»: сегодня соревнования прошли в четырёх областях
Сегодня в 4 областях нашей Республики состоялись поединки второго этапа соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана».
В Хорезмской области прошли соревнования по таэквондо WT. Хозяином поединков стал спортивный комплекс «Ёшлик». На мероприятии присутствовал хоким области Джурабек Рахимов, который принял участие в церемонии награждения победителей и призёров.
Кроме того, в Кашкадарьинской области также определились победители областного этапа по таэквондо WT. В поединках, прошедших в городе Карши, участвовали победители регионального этапа.
В Наманганской области состоялись соревнования по лёгкой атлетике. В них приняли участие спортсмены в возрасте от 15 до 17 лет и соревновлись в 9 дисциплинах.
А в Ферганской области прошли состязания среди юных тяжелоатлетов. Победители поединков, состоявшихся в специализированной школе единоборств, завоевали шанс выступить в финальном этапе — Президентской Олимпиаде.