“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг иккинчи босқичига тайёргарлик юзасидан видеоселектор ўтказилди
Ўзбек спортида ёш иқтидорларни аниқлаш ва қўллаб-қувватлашга қаратилган “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақасининг иккинчи босқичи бошланиш арафасида. Шу муносабат билан бугун Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдурахманов раислигида мазкур босқични жойларда юқори савияда ўтказиш масалаларига бағишланган видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтди.
Онлайн йиғилишда Спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти, федерациялар вакиллари ҳам иштирок этди. Кун тартибига мувофиқ, масъуллар биринчи босқич натижалари, иккинчи босқич беллашувларини ўтказиш учун спорт иншоотларининг тайёргарлиги ҳамда мусобақаларга пухта ҳозирлик кўриш юзасидан ҳисобот тақдим этдилар.
Йиғилиш давомида расмийлар ҳудудий босқич баҳсларини юқори даражада ташкил этиш, мусобақаларда шаффофлик ва адолатли ҳакамликни таъминлаш, аввал йўл қўйилган камчиликларни бартараф этиш, шунингдек, иштирокчилар учун қулай шарт-шароитлар яратиш бўйича тегишли топшириқлар бердилар.

Проведено видеоселекторное совещание по подготовке ко второму этапу соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана»
Скоро стартует второй этап соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана», которые направлены на выявление и поддержку юных талантов в отечественном спорте. В связи с этим сегодня под председательством представителя Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одила Абдурахманова состоялось видеоселекторное совещание, посвящённое вопросам проведения данного этапа на высоком уровне.
В онлайн-совещании также приняли участие руководители Министерства спорта Республики Узбекистан, Национального Олимпийского комитета и представители спортивных федераций. В ходе заседания были заслушаны отчёты ответственных лиц по итогам первого этапа, а также по вопросам подготовки спортивной инфраструктуры и организационных моментов ко второму этапу.
В ходе мероприятия официальные лица дали конкретные поручения по обеспечению высокого уровня проведения региональных этапов, прозрачности и справедливого судейства, устранению ранее допущенных ошибок, а также созданию максимально комфортных условий для участников.