“Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақаларининг иккинчи босқичига тайёргарлик юзасидан видеоселектор ўтказилди
Ўзбек спортида ёш иқтидорларни аниқлаш ва қўллаб-қувватлашга қаратилган “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” мусобақасининг иккинчи босқичи бошланиш арафасида. Шу муносабат билан бугун Ўзбекистон Республикаси Президентининг спорт бўйича вакили Одил Абдурахманов раислигида мазкур босқични жойларда юқори савияда ўтказиш масалаларига бағишланган видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтди.
Онлайн йиғилишда Спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти, федерациялар вакиллари ҳам иштирок этди. Кун тартибига мувофиқ, масъуллар биринчи босқич натижалари, иккинчи босқич беллашувларини ўтказиш учун спорт иншоотларининг тайёргарлиги ҳамда мусобақаларга пухта ҳозирлик кўриш юзасидан ҳисобот тақдим этдилар.
Йиғилиш давомида расмийлар ҳудудий босқич баҳсларини юқори даражада ташкил этиш, мусобақаларда шаффофлик ва адолатли ҳакамликни таъминлаш, аввал йўл қўйилган камчиликларни бартараф этиш, шунингдек, иштирокчилар учун қулай шарт-шароитлар яратиш бўйича тегишли топшириқлар бердилар.

Video Conference Held to Prepare for the Second Stage of the “Olympic Peaks of New Uzbekistan” Competitions
The second stage of the “Olympic Peaks of New Uzbekistan” competitions, aimed at identifying and supporting young sports talents, is set to begin soon. Today, a video conference chaired by Odil Abdurakhmanov, the Presidential Representative for Sports, discussed preparations for this stage.
The meeting was attended by officials from the Ministry of Sports of the Republic of Uzbekistan, the National Olympic Committee, and representatives of sports federations. Reports were presented on the results of the first stage, as well as on preparations of sports infrastructure and organisational matters for the upcoming stage.
Officials issued specific instructions to ensure a high-level organisation of regional stages, guarantee transparency and fair refereeing, eliminate previously identified shortcomings, and create optimal conditions for participants.