Ўзбекистонда илк бор ўтказилган волейбол бўйича U19 жаҳон чемпионати якунланди
24 июль куни Тошкентда старт олган ва дунёнинг энг кучли жамоаларини бир майдонга тўплаган волейбол бўйича йигитлар ўртасидаги U19 жаҳон чемпионати бугун ўз якунига етди.
Сўнгги куннинг финал баҳсида амалдаги чемпион Франция терма жамоаси Польшани 3:1 ҳисобида мағлуб этиб, яна бир карра жаҳон чемпионлигини қўлга киритди. Бронза медали учун кечган муросасиз ўйинда эса Испания терма жамоаси Эрон устидан 3:2 ҳисобида ғалаба қозонди.
Чемпионатнинг тақдирлаш маросимида Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти ҳам иштирок этиб, ғолиб ва совриндорларни табриклади ҳамда мусобақа юксак савияда ўтганини таъкидлади.

Завершился чемпионат мира по волейболу среди юношей (U19), который впервые был проведён в Узбекистане
Сегодня завершился чемпионат мира по волейболу среди юношей до 19 лет, который стартовал 24 июля в Ташкенте и объединил сильнейшие команды мира на одной арене.
В финальном матче заключительного дня действующий чемпион — сборная Франции — одержала победу над командой Польши со счётом 3:1 и вновь завоевала титул чемпиона мира. В бескомпромиссной игре за третье место сборная Испании обыграла Иран со счётом 3:2 и завоевала бронзу.
На церемонии награждения приняли участие руководители Национального Олимпийского комитета Узбекистана, которые поздравили победителей и отметили высокий уровень организации соревнований.