World Aquatics билан ҳамкорликнинг янги босқичлари муҳокама қилинди
Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Осиё Олимпия кенгаши (ООК) вице-президенти Отабек Умаров, Миллий Паралимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Ижтимоий ҳимоя Миллий агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Шаҳноза Мирзиёева, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов Бутунжаҳон сузиш федерацияси (World Aquatics) Президенти, Осиё Олимпия кенгаши Бош директори Ҳусайн Ал Мусаллам билан учрашишди.
World Aquatics раҳбари Шаҳноза Мирзиёевани ташкилот Ижроия қўмита бюросининг таркибига сайлангани билан қутлади. Суҳбат давомида мамлакатимизда сув спорти турларининг ривожини янада ошириш бўйича биргаликда “йўл харитаси”ни ишлаб чиқиш борасида фикр алмашишди.
Томонлар учрашувда жадал суръатда ривожланаётган ҳамкорлик алоқаларини янада мустаҳкамлашдан мамнун эканликларини билдиришди. Шунингдек, жаноб Мусаллам ўзбекистонлик сузувчиларнинг катта потенциалга эга эканини таъкидлади.
Самимий руҳда ўтган учрашув давомида истиқболли ҳамкорликнинг янги қирралари, хусусан, юртимизда сув спорти турлари бўйича малакали кадрларни янада кўпайтириш борасидаги режалар муҳокама қилинди.

New Stages of Cooperation with World Aquatics Discussed
The Minister of Sports of the Republic of Uzbekistan, Adkham Ikramov; First Vice President of the National Olympic Committee of Uzbekistan and Vice President of the Olympic Council of Asia (OCA), Otabek Umarov; First Deputy Chairman of the National Paralympic Committee and First Deputy Director of the National Agency for Social Protection, Shahnoza Mirziyoyeva; and NOC Secretary General, Oybek Kasimov, held a meeting with the President of World Aquatics and Director General of the Olympic Council of Asia, Husain Al-Musallam.
The head of World Aquatics congratulated Shahnoza Mirziyoyeva on her election to the Executive Bureau of the organization. During the meeting, the parties also discussed the possibility of developing a joint roadmap aimed at further elevating the profile of aquatic sports in Uzbekistan.
Both sides expressed satisfaction with the strengthening and rapid development of bilateral cooperation. Mr. Al-Musallam in particular noted the great potential of Uzbek swimmers.
The meeting also touched on new promising areas of collaboration, including plans to increase the number of qualified professionals in aquatic sports in Uzbekistan.