World Aquatics билан ҳамкорликнинг янги босқичлари муҳокама қилинди
Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Осиё Олимпия кенгаши (ООК) вице-президенти Отабек Умаров, Миллий Паралимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Ижтимоий ҳимоя Миллий агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Шаҳноза Мирзиёева, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов Бутунжаҳон сузиш федерацияси (World Aquatics) Президенти, Осиё Олимпия кенгаши Бош директори Ҳусайн Ал Мусаллам билан учрашишди.
World Aquatics раҳбари Шаҳноза Мирзиёевани ташкилот Ижроия қўмита бюросининг таркибига сайлангани билан қутлади. Суҳбат давомида мамлакатимизда сув спорти турларининг ривожини янада ошириш бўйича биргаликда “йўл харитаси”ни ишлаб чиқиш борасида фикр алмашишди.
Томонлар учрашувда жадал суръатда ривожланаётган ҳамкорлик алоқаларини янада мустаҳкамлашдан мамнун эканликларини билдиришди. Шунингдек, жаноб Мусаллам ўзбекистонлик сузувчиларнинг катта потенциалга эга эканини таъкидлади.
Самимий руҳда ўтган учрашув давомида истиқболли ҳамкорликнинг янги қирралари, хусусан, юртимизда сув спорти турлари бўйича малакали кадрларни янада кўпайтириш борасидаги режалар муҳокама қилинди.

Обсуждены новые этапы сотрудничества с World Aquatics
Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана, вице-президент Олимпийского совета Азии (ОСА) Отабек Умаров, первый заместитель председателя Национального Паралимпийского комитета Узбекистана, первый заместитель директора Национального агентства социальной защиты Шахноза Мирзиёева, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов провели встречу с Президентом Всемирной федерации водных видов спорта (World Aquatics), Генеральным директором Олимпийского совета Азии Хусейном Аль-Мусалламом.
Руководитель World Aquatics поздравил Шахнозу Мирзиёеву с избранием в состав Бюро Исполнительного комитета организации. В ходе беседы стороны также обсудили возможность разработки совместной "дорожной карты", направленной на дальнейшее повышение престижа водных видов спорта в нашей стране.
Во время встречи стороны выразили удовлетворение укрепляющимся и стремительно развивающимся сотрудничеством. В частности, господин Аль-Мусаллам отметил, что узбекские пловцы имеют большой потенциал.
Во время прошедшей встречи также были обсуждены новые перспективные направления сотрудничества — в частности, планы по увеличению числа квалифицированных специалистов в области водных видов спорта в нашей стране.