Шаҳноза Мирзиёева World Aquatics Ижроия қўмитаси бюроси аъзолигига сайланди
Сингапурда сув спорти турлари бўйича жаҳон чемпионати доирасида Бутунжаҳон сузиш федерациясининг (World Aquatics) навбатдаги Конгресси бўлиб ўтди. Унда сув спорти турларининг глобал миқёсда ривожланиши, ташкилот фаолиятининг янада самарали йўлга қўйилиши ҳамда унинг бошқарув тизимини такомиллаштиришга доир масалалар муҳокама қилинди.
Мазкур Конгресс доирасида муҳим қарорлар қабул қилиниб, World Aquatics Ижроия қўмитаси бюросининг янги таркиби шакллантирилди. Қувонарлиси, Миллий Паралимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Ижтимоий ҳимоя Миллий агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Шаҳноза Мирзиёева ушбу нуфузли тузилма аъзолигига сайланди.
Бу сайлов нафақат ўзбекистонлик мутахассисларнинг халқаро ташкилотлардаги нуфузини оширишга хизмат қилади, балки мамлакатимизда сузиш ҳавзаларини барпо этиш ҳамда сув спорти тизимини ёшлардан бошлаб самарали йўлга қўйишга ҳам катта ҳисса қўшади.

Shahnoza Mirziyoyeva Elected Member of the World Aquatics Bureau
As part of the World Aquatics Championships held in Singapore, the Congress of the World Aquatics Federation convened to discuss key issues related to the global development of aquatic sports, enhancing organizational efficiency, and improving its governance structure.
One of the key outcomes of the Congress was the formation of a new composition of the World Aquatics Executive Bureau. It is a matter of pride that Shahnoza Mirziyoyeva - First Deputy Chairperson of the National Paralympic Committee and First Deputy Director of the National Agency for Social Protection - was elected as a member of this prestigious organisation.
This election not only enhances the international standing of Uzbek professionals in global sports organizations but also represents a significant step toward the development of swimming infrastructure in Uzbekistan and the effective advancement of aquatic sports, starting with youth programs.