Шаҳноза Мирзиёева World Aquatics Ижроия қўмитаси бюроси аъзолигига сайланди
Сингапурда сув спорти турлари бўйича жаҳон чемпионати доирасида Бутунжаҳон сузиш федерациясининг (World Aquatics) навбатдаги Конгресси бўлиб ўтди. Унда сув спорти турларининг глобал миқёсда ривожланиши, ташкилот фаолиятининг янада самарали йўлга қўйилиши ҳамда унинг бошқарув тизимини такомиллаштиришга доир масалалар муҳокама қилинди.
Мазкур Конгресс доирасида муҳим қарорлар қабул қилиниб, World Aquatics Ижроия қўмитаси бюросининг янги таркиби шакллантирилди. Қувонарлиси, Миллий Паралимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Ижтимоий ҳимоя Миллий агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Шаҳноза Мирзиёева ушбу нуфузли тузилма аъзолигига сайланди.
Бу сайлов нафақат ўзбекистонлик мутахассисларнинг халқаро ташкилотлардаги нуфузини оширишга хизмат қилади, балки мамлакатимизда сузиш ҳавзаларини барпо этиш ҳамда сув спорти тизимини ёшлардан бошлаб самарали йўлга қўйишга ҳам катта ҳисса қўшади.

Шахноза Мирзиёева избрана членом Бюро Исполнительного комитета World Aquatics
В рамках чемпионата мира по водным видам спорта в Сингапуре состоялся очередной Конгресс Всемирной федерации водных видов спорта (World Aquatics). В ходе мероприятия были обсуждены вопросы глобального развития водных видов спорта, повышения эффективности деятельности организации, а также совершенствования её системы управления.
В рамках Конгресса были приняты важные решения, в частности, сформирован новый состав Бюро Исполнительного комитета World Aquatics. Отрадно отметить, что первый заместитель председателя Национального Паралимпийского комитета, первый заместитель директора Национального агентства социальной защиты Шахноза Мирзиёева была избрана в состав этой авторитетной структуры.
Эти выборы не только послужат повышению авторитета узбекских специалистов в международных организациях, но и внесут весомый вклад в строительство плавательных комплексов в нашей стране и эффективному становлению системы водных видов спорта, начиная с молодёжи.