Талаба спортчиларимиз Универсиада ўйинларида 13-ўринни эгаллашди
Германия бўйлаб ўтказилган Бутунжаҳон ёзги Универсиада ўйинлари ўз якунига етди. Маълум қилганимиздек, унда иштирок этган Ўзбекистон делегацияси 4 та олтин, 4 та кумуш ва 7 та бронза медалларини жамғарди. Ушбу натижа билан делегациямиз умумжамоа ҳисобида ўн учинчи, Осиё мамлакатлари орасида бешинчи, Марказий Осиё давлатлари ичида биринчи ўринни эгаллади.
Ёш байдарка ва каноэчиларимиз жаҳон чемпионатини 3 та медаль билан тугатишди
Португалияда байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича U18 ва U23 ёш тоифаларидаги жаҳон чемпионати якунланди. Кеча каноэчиларимиз М.Комилов ҳамда Ш.Шерзодова (U23) 5000 метрга кечган микст дастурида кумуш, Д.Рафикова, З.Казакова, Ш.Шерзодова ҳамда Х.Эркинова (U23) 500 метр масофага кечган квартет баҳсларида бронза медалларини қўлга киритишди. Шу тариқа, Ўзбекистон терма жамоаси мазкур мусобақани 2 та кумуш ва 1 та бронза медаллари билан якунлади.
Ўсмир таэквондочиларимиз Осиё чемпионатини 4 та медаль билан бошлашди
Малайзиянинг Кучинг шаҳрида ўтаётган таэквондо WТ бўйича ўсмирлар ўртасидаги Осиё чемпионатининг илк куни Ўзбекистон терма жамоаси учун муваффақиятли ўтди. Унда ҳамюртларимиз 2 тадан олтин ва бронза медалларига сазовор бўлишди. Олтин медалларга Никита Бибиков (-65 кг) ва Райхона Асанбоева (-41 кг) эга чиққан бўлса, Амир Салиев (-41 кг) ҳамда Шаҳзода Камолова (+59 кг) бронза медали билан тақдирланишди.

Uzbek student-athletes finish 13th at the Universiade
The World Summer Universiade has concluded in Germany. As previously reported, Team Uzbekistan earned 4 gold, 4 silver, and 7 bronze medals. This result placed our team 13th in the overall medal standings, 5th among Asian nations, and 1st among Central Asian countries.
Young canoe and kayak athletes win three medals at World Championships
The Canoe Sprint World Championships for U18 and U23 athletes wrapped up in Montemor-o-Velho, Portugal. On the final day, M. Komilov and Sh. Sherzodova (U23) earned silver in the mixed 5000m race. A bronze medal was also secured by the U23 women’s quartet - D. Rafikova, Z. Kazakova, Sh. Sherzodova, and Kh. Erkinova - in the 500m event. In total, Team Uzbekistan finished the championship with 2 silver and 1 bronze medal.
Young taekwondo athletes make strong start at Asian Championships
The WT Asian Junior Taekwondo Championships have begun in Kuching, Malaysia. The first day was successful for Team Uzbekistan, with our athletes winning two gold and two bronze medals. Nikita Bibikov (-65 kg) and Raikhona Asanboeva (-41 kg) claimed gold, while Amir Saliev (-41 kg) and Shahzoda Kamolova (+59 kg) earned bronze.