Талаба спортчиларимиз Универсиада ўйинларида 13-ўринни эгаллашди
Германия бўйлаб ўтказилган Бутунжаҳон ёзги Универсиада ўйинлари ўз якунига етди. Маълум қилганимиздек, унда иштирок этган Ўзбекистон делегацияси 4 та олтин, 4 та кумуш ва 7 та бронза медалларини жамғарди. Ушбу натижа билан делегациямиз умумжамоа ҳисобида ўн учинчи, Осиё мамлакатлари орасида бешинчи, Марказий Осиё давлатлари ичида биринчи ўринни эгаллади.
Ёш байдарка ва каноэчиларимиз жаҳон чемпионатини 3 та медаль билан тугатишди
Португалияда байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича U18 ва U23 ёш тоифаларидаги жаҳон чемпионати якунланди. Кеча каноэчиларимиз М.Комилов ҳамда Ш.Шерзодова (U23) 5000 метрга кечган микст дастурида кумуш, Д.Рафикова, З.Казакова, Ш.Шерзодова ҳамда Х.Эркинова (U23) 500 метр масофага кечган квартет баҳсларида бронза медалларини қўлга киритишди. Шу тариқа, Ўзбекистон терма жамоаси мазкур мусобақани 2 та кумуш ва 1 та бронза медаллари билан якунлади.
Ўсмир таэквондочиларимиз Осиё чемпионатини 4 та медаль билан бошлашди
Малайзиянинг Кучинг шаҳрида ўтаётган таэквондо WТ бўйича ўсмирлар ўртасидаги Осиё чемпионатининг илк куни Ўзбекистон терма жамоаси учун муваффақиятли ўтди. Унда ҳамюртларимиз 2 тадан олтин ва бронза медалларига сазовор бўлишди. Олтин медалларга Никита Бибиков (-65 кг) ва Райхона Асанбоева (-41 кг) эга чиққан бўлса, Амир Салиев (-41 кг) ҳамда Шаҳзода Камолова (+59 кг) бронза медали билан тақдирланишди.

Студенты-спортсмены из Узбекистана заняли 13-е место на Универсиаде
В Германии завершилась Всемирная летняя Универсиада. Как ранее сообщалось, сборная Узбекистана в этих соревнованиях завоевала 4 золотые, 4 серебряные и 7 бронзовых медалей. Благодаря этому результату наша команда заняла 13-е место в общекомандном зачёте, 5-е место среди Азиатских стран и стала первой среди государств Центральной Азии.
Юные байдарочники и каноисты завершили чемпионат мира с тремя медалями
В португальском городе Монтемор-у-Велью завершился чемпионат мира по гребле на байдарках и каноэ среди спортсменов до 18 и до 23 лет. В заключительный день М.Комилов и Ш. Шерзодова (U23) удостоились серебра в микст программе на 5000 метров. Также бронзовые медали в заезде квартетов на 500 метров среди девушек (U23) завоевали Д. Рафикова, З. Казакова, Ш. Шерзодова и Х. Эркинова. В итоге сборная Узбекистана завершила чемпионат с 2 серебряными и 1 бронзовой наградой.
Юные таэквондисты удачно стартовали на чемпионате Азии
В городе Кучинг Малайзии стартовал чемпионат Азии по таэквондо WT среди юниоров. Первый соревновательный день оказался успешным для сборной Узбекистана — наши спортсмены завоевали по две золотые и бронзовые медали. Чемпионами стали Никита Бибиков (-65 кг) и Райхона Асанбоева (-41 кг), а бронзовые награды завоевали Амир Салиев (-41 кг) и Шахзода Камолова (+59 кг).