Рейн-Рур-2025: Бугун ҳамюртларимиз 17 та дастурда қатнашишади
Бугун Германия мезбонлик қилаётган ёзги Универциада ўйинларининг бешинчи кун баҳслари ўтказилади. Унда Ўзбекистон делегацияси аъзолари 5 та спорт турида (сузиш, таэквондо WT, стол тенниси, енгил атлетика, теннис) жами 17 та дастурда иштирок этишади.
Курашчиларимиз Венгрия турнирини 2 та медаль билан якунлашди
Венгрия пойтахти Будапешт шаҳрида спорт курашлари бўйича нуфузли халқаро турнир бўлиб ўтди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Абдулло Алиев (-72 кг) кумуш ва Жалгасбай Бердимуратов (-82 кг) бронза медалига сазовор бўлишди.
Ҳасанбой Дўсматов профессионал боксда навбатдаги ғалабасига эришди
Бокс бўйича икки карра Олимпиада чемпиони Ҳасанбой Дўсматов Қирғиз Республикасида филиппинлик Марк Антониога қарши ўзининг профессионал боксдаги еттинчи жангини ўтказди. 8 раунд тўлиқ давом этган баҳсда барча ҳакамлар бир овоздан ҳамюртимизнинг ғалабасини қайд этишди.
Конкурчиларимиз халқаро турнирда иштирок этишди
17-20 июль кунлари Россиянинг Москва вилоятида от спортининг конкур йўналиши бўйича халқаро мусобақа бўлиб ўтди. Унда қатнашган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари нуфузли ўринларни қўлга киритишди.
Чим устида хоккей бўйича Ўзбекистон кубоги ўтказилди
17-21 июль кунлари Тошкент вилоятининг Юқори Чирчиқ туманида чим устида хоккей бўйича Ўзбекистон кубоги бўлиб ўтди. Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган жамоалар баҳсида Тошкент вилояти биринчи, Наманган вилояти иккинчи ва Андижон вилояти учинчи ўринни эгаллади.

Рейн-Рур-2025: Сегодня наши соотечественники выступят в 17 дисциплинах
Сегодня в Германии пройдут соревнования пятого дня летней Универсиады. Представители сборной Узбекистана примут участие в 17 дисциплинах по 5 видам спорта — плаванию, таэквондо WT, настольному теннису, лёгкой атлетике и теннису.
Наши борцы завершили турнир в Венгрии с 2 медалями
В столице Венгрии Будапеште состоялся престижный международный турнир по спортивной борьбе. Представители сборной Узбекистана Абдулло Алиев (-72 кг) завоевал серебряную медаль, а Жалгасбай Бердимуратов (-82 кг) удостоился бронзы.
Хасанбой Дусматов одержал очередную победу в профессиональном боксе
Двукратный Олимпийский чемпион по боксу Хасанбой Дусматов провёл свой седьмой бой на профессиональном ринге. Поединок против филиппинца Марка Антонио прошёл в Кыргызской Республике и длился все 8 раундов. В итоге все судьи единогласно отдали победу нашему спортсмену.
Наши всадники приняли участие на международном турнире
С 17 по 20 июля в Московской области (Россия) прошли международные соревнования по конкуру. Спортсмены сборной Узбекистана выступили отлично и завоевали призовые места на турнире.
Прошёл Кубок Узбекистана по хоккею на траве
С 17 по 21 июля в Юкори Чирчикском районе Ташкентской области состоялся Кубок Узбекистана по хоккею на траве. В соревнованиях приняли участие команды из разных регионов страны. По итогам состязаний победителем стала команда Ташкентской области, второе место заняла Наманганская область, а третье — Андижанская область.