Спортда етакчи ёшлар сафи кенгаймоқда
Бугун Ёшлар ишлари агентлигида мамлакатимизда янгидан йўлга қўйилаётган “Ёш спорт етакчилари” дастурининг иш бошлашига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Агентлик директори ўринбосари Дилнозахон Каттахонова, Ўзбекистон Волонтёрлар ассоциацияси директори Ширин Абидова ҳамда кўплаб спортсевар ёшлар иштирок этди.
Тадбир давомида ёшларнинг спортга бўлган қизиқишини қўллаб-қувватлаш, уларни қизиқишларига мос дастурларга йўналтириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Тошкентда ўтадиган халқаро мусобақаларда волонтёрларнинг тажрибасини орттириб, йирик комплекс мусобақаларда ҳам уларнинг иштирокини таъминлаш борасида фикр алмашилди.

Пополняются ряды молодых лидеров в спорте
Сегодня в Агентстве по делам молодёжи состоялась встреча, посвящённая запуску новой программы «Молодые спортивные лидеры», реализуемой в нашей стране.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, заместитель директора Агентства Дилнозахон Каттахонова, директор Ассоциации волонтёров Узбекистана Ширин Абидова, а также молодые любители спорта.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы поддержки интереса молодёжи к спорту и направления их в соответствующие программы с учётом их увлечений.
Кроме того, участники обменялись мнениями о приобретении волонтёрами опыта на международных соревнованиях, которые пройдут в Ташкенте, а также об обеспечении их участия в крупных комплексных спортивных мероприятиях.