Спортда етакчи ёшлар сафи кенгаймоқда
Бугун Ёшлар ишлари агентлигида мамлакатимизда янгидан йўлга қўйилаётган “Ёш спорт етакчилари” дастурининг иш бошлашига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Агентлик директори ўринбосари Дилнозахон Каттахонова, Ўзбекистон Волонтёрлар ассоциацияси директори Ширин Абидова ҳамда кўплаб спортсевар ёшлар иштирок этди.
Тадбир давомида ёшларнинг спортга бўлган қизиқишини қўллаб-қувватлаш, уларни қизиқишларига мос дастурларга йўналтириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Тошкентда ўтадиган халқаро мусобақаларда волонтёрларнинг тажрибасини орттириб, йирик комплекс мусобақаларда ҳам уларнинг иштирокини таъминлаш борасида фикр алмашилди.

Young leaders in sports ranks expanding
Today, a meeting was held at the Agency for Youth Affairs dedicated to launching the new “Young Sports Leaders” program being implemented in our country.
The Secretary General of the National Olympic Committee of Uzbekistan Oybek Kasimov, Deputy Director of the Agency Dilnozakhon Kattakhonova, Director of the Uzbekistan Volunteer Association Shirin Abidova, and young sports enthusiasts took part in the event.
The meeting discussed ways to support young people’s interest in sports and direct them into relevant programs that match their interests.
Participants also exchanged views on how volunteers can gain experience at international competitions to be held in Tashkent, and ensure their participation in major multi-sport events.