Таэквондо WТ бўйича Ўзбекистон терма жамоаси "Жаҳон кубоги жамоавий чемпионатлар cерияси"да олтин медални қўлга киритди
Бугун Корея Республикасининг Чунчеон шаҳри мезбонлик қилаётган "Жаҳон кубоги жамоавий чемпионатлари серияси" мусобақаси доирасида аралаш жуфтлик йўналишидаги беллашувлар ташкил этилди. Унда Ўзбекистон терма жамоаси олтин медалга эга чиқди.
Жамоамиз дастлабки босқичда Қозоғистон термасини 2:1, ярим финал босқичида мезбон Корея Республикасини 2:0 ҳисобида мағлуб этди. Ҳал қилувчи жангда эса юртдошларимиз Марокаш терма жамоасини 2:0 ҳисобида доғда қолдириб, мусобақа ғолибига айланди.
Баҳсларда юртимиз шарафини Исломбек Ражабов (-68 кг), Шуҳрат Салаев (-87 кг), Мадина Мирабзалова (-57 кг) ҳамда Диёра Азизова (-62 кг) ҳимоя қилди.

Сборная Узбекистана по таэквондо WT завоевала золотую медаль на серии командных чемпионатов Кубка мира
Сегодня в городе Чунчеон Республики Корея, где проходит серия командных чемпионатов Кубка мира, состоялись состязания в парном-микст направлении. В этих соревнованиях сборная Узбекистана завоевала золотую медаль.
На первом этапе наша команда обыграла сборную Казахстана со счётом 2:1, в полуфинале одолела хозяев — сборную Республики Корея — со счётом 2:0. В решающем бою отечественные спортсмены уверенно победили сборную Марокко — 2:0 и стали победителями турнира.
Честь страны на соревнованиях защищали: Исломбек Раджабов (до 68 кг), Шухрат Салаев (до 87 кг), Мадина Мирабзалова (до 57 кг) и Диёра Азизова (до 62 кг).