Спорт вазирлигининг кенгайтирилган ҳайъат йиғилиши бўлиб ўтди
Бугун Спорт вазирлигининг биринчи ярим йил якунлари бўйича кенгайтирилган ҳайъат йиғилиши ўтказилди. Унда ортда қолган даврда амалга оширилган ишлар сарҳисоб қилиниб, устувор режалар белгилаб олинди.
Мазкур тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси департаменти директори Одил Абдурахманов, шунингдек, Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари раҳбарияти, спорт федерация ва ассоциацияларининг масъуллари ҳам иштирок этишди.
Анжуман давомида МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинларига Ўзбекистон спортчиларининг тайёргарлигини ҳар томонлама пухта ташкил этиш борасидаги устувор вазифалар ҳақида гапирди.
Шунингдек, МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” спорт мусобақаларининг минтақавий босқичи якунлари бўйича маълумот берди.
Тадбир давомида 2025 йилда бўлиб ўтадиган нуфузли комплекс мусобақаларга миллий терма жамоаларнинг тайёргарлигини ташкил этиш ва кун тартибидаги бошқа масалалар бўйича батафсил тўхталиб ўтилди.

Ministry of Sports Holds Extended Board Meeting to Review Half-Year Results
An extended board meeting of the Ministry of Sports was held today to review the outcomes of the first half of the year and outline key priorities for the upcoming period.
The meeting was attended by Odil Abdurakhmanov, Director of the Department under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan, along with senior officials from the National Olympic and Paralympic Committees, and representatives of various sports federations and associations.
During the session, Otabek Umarov, First Vice President of the NOC, emphasized the importance of comprehensive and high-quality preparation for Uzbekistan’s athletes ahead of the 2028 Summer Olympic Games in Los Angeles.
Additionally, Sherzod Toshmatov, Deputy Chairman of the NOC, presented the outcomes of the regional stage of the national sports initiative "Olympic Heights of New Uzbekistan."
The agenda also included detailed discussions on the preparation of national teams for upcoming major international multi-sport events in 2025, along with other pressing issues in the country’s sports development strategy.