Спорт вазирлигининг кенгайтирилган ҳайъат йиғилиши бўлиб ўтди
Бугун Спорт вазирлигининг биринчи ярим йил якунлари бўйича кенгайтирилган ҳайъат йиғилиши ўтказилди. Унда ортда қолган даврда амалга оширилган ишлар сарҳисоб қилиниб, устувор режалар белгилаб олинди.
Мазкур тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси департаменти директори Одил Абдурахманов, шунингдек, Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари раҳбарияти, спорт федерация ва ассоциацияларининг масъуллари ҳам иштирок этишди.
Анжуман давомида МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинларига Ўзбекистон спортчиларининг тайёргарлигини ҳар томонлама пухта ташкил этиш борасидаги устувор вазифалар ҳақида гапирди.
Шунингдек, МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов “Янги Ўзбекистон Олимпия чўққилари” спорт мусобақаларининг минтақавий босқичи якунлари бўйича маълумот берди.
Тадбир давомида 2025 йилда бўлиб ўтадиган нуфузли комплекс мусобақаларга миллий терма жамоаларнинг тайёргарлигини ташкил этиш ва кун тартибидаги бошқа масалалар бўйича батафсил тўхталиб ўтилди.

Состоялось расширенное заседание коллегии Министерства спорта
Сегодня состоялось расширенное заседание коллегии Министерства спорта, посвящённое итогам первого полугодия. В ходе мероприятия были определены результаты проделанной работы за истекший период, а также обозначены приоритетные планы на будущее.
В заседании приняли участие директор департамента Администрации Президента Республики Узбекистан Одил Абдурахманов, руководство Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, ответственные представители спортивных федераций и ассоциаций.
В рамках мероприятия первый заместитель председателя НОК Отабек Умаров отметил приоритетные задачи, связанные со всесторонней и качественной подготовкой спортсменов Узбекистана к летним Олимпийским играм Лос-Анджелес–2028.
Кроме того, заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов ознакомил присутствующих с результатами регионального этапа спортивных соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана».
В ходе заседания также были подробно рассмотрены вопросы подготовки национальных сборных к престижным комплексным соревнованиям, которые состоятся в 2025 году и другие актуальные темы повестки дня.