Расмийлар «Дукент»да йиғин ўтказаётган пара спортчиларнинг шароитларини ўрганишди
Спорт вазирлиги ва Миллий олимпия қўмитаси раҳбариятининг Ангрен шаҳрига амалга оширган ишчи ташрифи давомида маҳаллий спорт инфратузилмаси, жумладан, «Дукент» спорт базасидаги шарт-шароитлар ўрганилди.
Мазкур база бугунги кунда пара спорт турлари бўйича Ўзбекистон терма жамоаларининг марказий тайёргарлик нуқтасига айланган. Ҳозирда бу ерда 100 нафарга яқин спортчи ўқув-машғулот йиғинларини олиб бормоқда.
Ташриф давомида расмийлар спортчиларнинг кунлик машғулот жараёни, улар учун яратилган тиббий ва яшаш шарт-шароитлари, ҳамда замонавий инвентарь билан таъминланиш ҳолатини атрофлича ўрганишди. Шунингдек, мураббийлар ва спортчилар билан мулоқотда бўлиб, уларнинг фикр-мулоҳазалари эшитилди.

Официальные лица ознакомились с условиями тренировок пара-спортсменов в «Дукенте»
В ходе рабочей поездки в город Ангрен руководители Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета изучили состояние местной спортивной инфраструктуры, в том числе условия на спортивной базе «Дукент».
На сегодняшний день эта база стала центром подготовки сборных команд Узбекистана по пара-спорту. В настоящее время здесь проходят учебно-тренировочные сборы около 100 пара-атлетов.
Во время визита официальные лица детально ознакомились с ежедневным тренировочным процессом спортсменов, условиями проживания и медицинского обеспечения, а также уровнем оснащения современной спортивной экипировкой. Также были проведены беседы с тренерами и спортсменами, в ходе которых были выслушаны их мнения и предложения.