Боксчиларимиз шуғулланаётган Янгиободдаги спорт базаси ва терма жамоа машғулотлари кўздан кечирилди
Айни кунларда Ўзбекистоннинг эркаклар ва аёллар бокс бўйича терма жамоалари Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳрида ўқув-машғулот йиғинларини олиб бормоқда. Бугун Спорт вазирлиги ва Миллий олимпия қўмитаси раҳбарияти «Янгиобод» спорт базасига ташриф буюриб, терма жамоа машғулотларини кузатди ҳамда спортчилар учун яратилган шарт-шароитлар билан танишди.
Ташриф давомида расмийлар мураббийлар штаби билан учрашиб, жорий йилдаги асосий мусобақалар, тайёргарлик режаси ва жамоа ҳолати борасида фикр алмашишди. Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов йиғинга оид батафсил маълумот берди. Шунингдек, спортчилар билан алоҳида суҳбатлар ўтказилиб, уларнинг руҳий ҳолати ва жисмоний тайёргарлиги ўрганилди.
Аҳамиятлиси, ҳозирда Украина эркаклар ва аёллар терма жамоаси тўлиқ таркибда ушбу спорт базасида йиғин ўтказмоқда. Мутасаддилар хорижлик спортчилар билан ҳам суҳбатлашиб, уларнинг машғулот жараёни ва яратилган имкониятлар ҳақида фикр алмашишди.
Ташриф давомида расмийлар 32 ёшни қарши олган икки карра Олимпиада чемпиони Ҳасанбой Дўсматовни табриклаб, унга мустаҳкам соғлик ва янги муваффақиятлар тилашди. Шунингдек, замонавий қулайликларга эга яна бир зал қуриш масалалари ҳам кўриб чиқилди.
Якунда мавжуд муаммо ва камчиликларни бартараф этиш, инфратузилмани яхшилаш ҳамда тайёргарлик самарадорлигини ошириш юзасидан тегишли масъулларга аниқ топшириқлар берилди.

Визит руководителей спорта на базу «Янгиобод»: ознакомление с инфраструктурой и тренировочным процессом сборных
В эти дни мужская и женская сборные Узбекистана по боксу проводят учебно-тренировочные сборы в городе Ангрен Ташкентской области. Сегодня руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета посетило спортивную базу "Янгиобод", где ознакомилось с тренировочным процессом и условиями, созданными для спортсменов.
В ходе визита официальные лица встретились с тренерским штабом, обсудили план подготовки, текущее состояние представителей сборной, а также ключевые соревнования этого года. Первый заместитель председателя Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов представил подробную информацию о проходящих сборах. Кроме того, были проведены отдельные беседы с боксёрами, в ходе которых была изучена их психологическая и физическая готовность.
Примечательно, что в данный момент на этой же базе полным составом свои тренировки проводят мужская и женская сборные Украины. Руководители также пообщались с иностранными спортсменами, обсудили ход их подготовки и высказали мнения о предоставленных возможностях.
В ходе визита официальные лица поздравили двукратного Олимпийского чемпиона Хасанбоя Дусматова с 32-летием, пожелали ему крепкого здоровья и новых успехов. Также обсуждался вопрос строительства еще одного зала с современными удобствами.
По итогам визита были даны конкретные поручения ответственным лицам по устранению имеющихся недостатков, улучшению инфраструктуры и повышению эффективности подготовки.