Португалия – икки карра УЕФА Миллатлар лигаси кубоги соҳиби
Футбол бўйича УЕФА Миллатлар лигаси ўз якунига етди. Бош соврин учун Португалия ва Испания терма жамоалари ўзаро баҳс олиб боришди. Асосий вақт 2:2 ҳисобида якунлангач ғолиб пенальтилар церийасида аниқланди. “Футбол лотереяси”да эса португаллар 5:3 ҳисобида ғалаба қозониб, иккинчи бор мазкур совринни қўлга киритишди. Учинчи ўрин учун баҳсда Франция Германия устидан 2:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Ролан Гаррос ғолиблари аниқланди
Париж кортларида теннис бўйича Франция очиқ чемпионати ("Ролан Гаррос") якунланди. Эркаклар ўртасидаги яккалик дастури финалида италиялик Янник Синнер ва испаниялик Карлос Алькарас ўзаро тўқнаш келишди. Дастлабки икки сетни Синнер ўз фойдасига ҳал қилганига қарамай, Алькарас қолган бўлимларда ўз устунлигини намойиш эта олди ва ажойиб камбек билан кетма-кет иккинчи бор ушбу турнир чемпионлигини қўлга киритди. Аёллар ўртасидаги баҳсларда эса америкалик Кори Гауфф беларуслик Арина Сабаленкодан уч сетда устун келди.
Эртага катта футбол
Эртага Осиё минтақасида футбол бўйича ЖЧ-2026 3-саралаш босқичи ниҳоясига етади. Муддатидан аввал ўз тарихида илк бор мундиал йўлланмасини қўлга киритган Ўзбекистон миллий терма жамоаси «А» гуруҳида сўнгги турни ўз майдонида Қатарга қарши ўтказади. Бугун бош мураббийлар иштирокида матбуот анжумани ва жамоаларнинг расмий машғулотлари ташкил этилади.

Португалия – двукратный обладатель Кубка Лиги Наций УЕФА
Турнир Лиги Наций УЕФА по футболу завершился. В финале за главный трофей сразились сборные Португалии и Испании. Основное время матча закончилось со счётом 2:2, и победитель определился в серии пенальти. В футбольной "лотерее" сильнее оказались португальцы — 5:3, тем самым они во второй раз стали обладателями этого титула. В матче за третье место сборная Франции обыграла Германию со счётом 2:0.
Определены победители турнира "Ролан Гаррос"
В Париже завершился открытый чемпионат Франции по теннису, более известный как "Ролан Гаррос". В финале одиночного разряда среди мужчин сыграли итальянец Янник Синнер и испанец Карлос Алькарас. Несмотря на то, что Синнер выиграл первые два сета, Алькарас смог переломить ход игры и, совершив впечатляющий камбэк, завоевал титул второй год подряд. В женском финале американка Кори Гауфф в трёх сетах одолела белоруску Арину Соболенко.
Завтра — большой футбол
Завтра в Азиатском континенте завершится третий этап отборочного турнира к чемпионату мира по футболу 2026 года. Сборная Узбекистана, досрочно оформившая путёвку на мундиаль — впервые в своей истории проведёт заключительный матч в группе "A" на домашнем стадионе против Катара. Сегодня пройдут пресс-конференции с участием главных тренеров и официальные тренировки команд.