Сафина Садуллаева Осиё чемпионатида кумуш медални қўлга киритди
Корея Республикасининг Гуми шаҳрида ўтаётган енгил атлетика бўйича Осиё чемпионатининг бугунги кунида ҳам Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси шоҳсупага кўтарилди. Аёллар ўртасида баландликка сакраш дастурида қатнашган Сафина Садуллаева кумуш медаль соҳибига айланди.
Ҳамюртимиз мусобақада 1.86 метр натижа қайд этишга эришди. Шунингдек, бугун иштирокини якунлаган юртдошларимиздан Ўғилой Норбоева етти кураш дастурида 5461 очко жамғариб тўртинчи, узунликка сакраш секторида эса Анвар Анваров 7.98 метр билан бешинчи натижани қайд этди.

Сафина Садуллаева завоевала серебряную награду чемпионата Азии
В рамках чемпионата Азии по лёгкой атлетике в городе Гуми (Республика Корея) сборная Узбекистана завоевала ещё одну медаль. Автором серебряной награды стала Сафина Садуллаева, выступавшая по прыжкам в высоту.
Нашей соотечественнице удалось зафиксировать результат 1.86 м. Также, отечественная спортсменка Угилой Норбоева, сегодня завершившая своё участие, набрала 5461 очко и заняла 4-е место (семиборье). Ещё один представитель Узбекистана Анвар Анваров в состязаниях по прыжкам в длину одолел 7.98 м.