Халқаро триатлон иттифоқи билан ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди
24-25 май кунлари Самарқанд шаҳрида триатлон ва пара-триатлон бўйича Жаҳон кубоги босқичи бўлиб ўтди. Бугун Спорт вазирлиги, Миллий Олимпия ва Паралимпия қўмиталари раҳбарияти Халқаро триатлон иттифоқи Президенти Антонио Аримани билан учрашди.
Республика Олимпия ва Паралимпия шон-шуҳрати музейида ўтган тадбирда вазир Адҳам Икрамов, МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров ва МПҚ раиси Мухторхон Ташходжаев жаноб Ариманига мана шундай йирик мусобақаларни юртимизда ўтказишга ишонч билдираётгани учун миннатдорчилик билдиришди. Ўз навбатида, халқаро ташкилот раҳбари Самарқанд доимо масъулиятли мусобақаларни юқори савияда ўтказиб келиши, ўзбекистонлик триатлончиларнинг савияси ортиб бораётганига тўхталиб ўтди.

Обсуждены вопросы сотрудничества с Международным союзом триатлона
24–25 мая в городе Самарканд состоялся этап Кубка мира по триатлону и паратриатлону. Сегодня руководство Министерства спорта и Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов встретилось с президентом Международного союза триатлона Антонио Алимани.
В ходе мероприятия, прошедшего в Музее Олимпийской и Паралимпийской славы Республики, Министр Адхам Икрамов, первый заместитель председателя НОК Отабек Умаров и председатель НПК Мухторхон Ташходжаев выразили господину Алимани благодарность за доверие к нашей стране в проведении таких крупных соревнований. В свою очередь, глава международной организации отметил, что Самарканд всегда проводит ответственные турниры на высоком уровне, а также подчеркнул рост мастерства узбекистанских триатлонистов.