Олимпия ўйинларида иштирок этиш ҳар бир ёш спортчининг орзуси. Республика олимпия ва паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида ўқувчиларни ушбу мақсад сари ҳаракат қилишлари учун илҳом берувчи “Орзулар паради” тадбири ташкил этилди.
Унда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Спорт вазирлиги ва спорт таълими тизими вакиллари, шунингдек, бокс бўйича Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари чемпиони Абдумалик Халоков иштирок этди.
Тадбирда О.Касимов ҳамда А.Халоков Олимпиада шукуҳи, унда иштирок этиб, Ватанимиз шарафини ҳимоя қилиш ҳар бир спортчи учун улкан орзу ва шараф экани ҳақида тўхталиб ўтишди.
Тадбир доирасида спорт бўлимларининг паради, тақдирлаш маросими ва ёш атлетлар учун байрам дастури ташкил этилди.

Для молодых атлетов организовано мероприятие "Орзулар паради" ("Парад мечт")
Участие в Олимпийских играх — мечта каждого молодого спортсмена. Чтобы вдохновить учащихся на стремление к этой цели, в Республиканском Центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта было организовано мероприятие "Орзулар паради" ("Парад мечт").
В нём приняли участие Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, представители Министерства спорта и системы спортивного образования, а также чемпион летних Олимпийских игр Париж-2024 по боксу Абдумалик Халоков.
О.Касимов и А.Халоков в своих выступлениях отметили, что участие в Олимпиаде и защита чести Родины — это великая мечта и гордость для каждого спортсмена.
В рамках мероприятия прошли парад спортивных отделений, церемония награждения и праздничная программа для юных атлетов.