Бутунжаҳон камондан отиш федерацияси билан ҳамкорлик муҳокама қилинди
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасига Бутунжаҳон камондан отиш федерацияси Бош котиби, Бутунжаҳон спорт ўйинлари халқаро ассоциацияси витсе-президенти Том Дилен, Россия камондан отиш федерацияси раҳбари Зоригто Манханов, Корея Республикаси камондан отиш ассоциацияси витсе-президенти Ёнсул Чан ташриф буюришди.
Меҳмонларни Ўзбекистон Республикаси Миллий Гвардияси қўмондони, мамлакат камондан отиш федерацияси раҳбари, генерал-майор Рустам Джураев ва МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов қарши олишди.
Учрашув чоғида мамлакатимизда камондан отиш спорт турини ривожлантириш, халқаро турнирларни ташкил этиш ва бу борадаги истиқболли ҳамкорлик йўналишлари муҳокама қилинди. Хусусан, расмийлар Ўзбекистон томони ҳурматли Президентимизнинг ташаббуси билан мамлакатимизда спорт соҳасида ҳам улкан ислоҳотлар олиб борилаётгани ҳақида маълумот беришди.
Ўз навбатида, меҳмонлар юртимиздаги ўзгаришларни юксак баҳолаб, уларга шахсан гувоҳ бўлганларини билдиришди ҳамда ўзбекистонлик спортчиларнинг халқаро мусобақаларда юқори натижалар қайд этишига ишонч билдирдилар.
Суҳбат дамовида томонлар келгусидаги ўзаро манфаатли ҳамкорлик юзасидан қатор таклиф ва ташаббусларни муҳокама қилдилар.

Обсуждались вопросы сотрудничества со Всемирной федерацией стрельбы из лука
Сегодня Национальный Олимпийский комитет Узбекистана посетили Генеральный секретарь Всемирной федерации стрельбы из лука, вице-президент Международной ассоциации Всемирных спортивных игр Том Дилен, глава Федерации стрельбы из лука России Зоригто Манханов, а также вице-президент Ассоциации стрельбы из лука Республики Корея Ёнсул Чан.
Почётных гостей встретили командующий Национальной гвардией Республики Узбекистан, председатель Федерации стрельбы из лука Узбекистана генерал-майор Рустам Джураев и Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов.
В ходе встречи обсуждались вопросы развития стрельбы из лука в нашей стране, организация международных турниров и перспективные направления сотрудничества. В частности, представители узбекской стороны проинформировали гостей о масштабных реформах, проводимых в спортивной сфере по инициативе уважаемого Президента нашей страны.
В свою очередь, зарубежные гости высоко оценили происходящие в Узбекистане изменения, подчеркнув, что стали их непосредственными свидетелями, и выразили уверенность в том, что узбекские спортсмены будут показывать высокие результаты на международной арене.
Беседа прошла в дружеской атмосфере. Стороны обсудили ряд предложений и инициатив по дальнейшему взаимовыгодному сотрудничеству.