“Алпомиш ва Барчиной” халқаро турнирида ғолиблар аниқланди
Тошкентда камондан отиш бўйича 8 мамлакатдан ташриф буюрган 100 нафардан ортиқ спортчи иштирокидаги “Алпомиш ва Барчиной” III халқаро мусобақаси якунланди.
Дастурга кўра, бугун мусобақанинг финал беллашувлари ва тақдирлаш маросими ўтказилди. Мазкур жараёнда Миллий гвардия қўмондонлиги, Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти иштирок этди.
Тақдирлаш маросими давомида расмийлар спортчиларимизни эришган муваффақиятлари билан қутлаб, бу каби мусобақалар ушбу спорт турини мамлакатимизда оммалаштириш йўлида муҳим аҳамият касб этишини таъкидлашди ва атлетларимизга келгуси мусобақаларда ҳам омад тилашди.
Мусобақада терма жамоамиз вакиллари юқори натижалари билан ажралиб туришди. Якунда ҳамюртларимиз 4 та олтин ва 1 та кумуш медалларига сазовор бўлдилар.

Определены победители международного турнира по стрельбе из лука “Алпомиш и Барчиной”
В Ташкенте завершился III Международный турнир по стрельбе из лука “Алпомиш и Барчиной”, который собрал более 100 спортсменов из 8 стран.
Сегодня состоялись финальные поединки и торжественная церемония награждения победителей. В мероприятии приняли участие руководители Командования Национальной гвардии, Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета Узбекистана.
В ходе церемонии награждения официальные лица поздравили спортсменов с успешным выступлением, отметили важность подобных турниров для популяризации этого вида спорта и пожелали дальнейших побед на международной арене.
Узбекские лучники продемонстрировали высокий уровень мастерства и уверенно завоевали призовые места. По итогам турнира сборная Узбекистана завоевала 4 золотые и 1 серебряную медаль.