Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти мактабларда: Ёшлар спорт синовларида ўз салоҳиятини намоён этишмоқда
Пойтахтимизда аҳоли, айниқса, ёшлар ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ва уларни оммавий спортга кенг жалб этиш мақсадида мактаб ўқувчилари учун махсус спорт синовлари ўтказилмоқда.
Бугун ушбу жараёнда Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги ва Миллий олимпия қўмитаси раҳбарияти ҳам иштирок этди. Улар Тошкент шаҳридаги бир қатор умумтаълим мактабларига ташриф буюриб, спорт синовлари жараёнига бевосита гувоҳ бўлишди.
Хусусан, Спорт вазири Адҳам Икрамов ва МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров Юнусобод туманидаги 86 ва 220-сонли мактабларда бўлиб, ёш спортчиларнинг машғулотларини кузатишди. Расмийлар ўқувчилар билан яқиндан суҳбатлашиб, уларнинг спортга бўлган қизиқишлари, келажакдаги мақсадлари ва орзулари ҳақида маълумотларга эга бўлишди.

Ministry of Sports and NOC leadership visit schools as youth showcase potential in physical trials
As part of ongoing efforts to promote a healthy lifestyle and engage the broader population—especially youth—in mass sports, special athletic trials are being held for schoolchildren across the capital.
Today, the leadership of the Ministry of Sports of the Republic of Uzbekistan and the National Olympic Committee took part in these activities. Officials visited several general education schools in Tashkent to observe the sporting events firsthand.
In particular, Minister of Sports Adkham Ikramov and First Vice President of the NOC Otabek Umarov visited schools No. 86 and No. 220 in the Yunusabad district, where they watched young athletes in action. The leaders also spoke with students, learned about their interest in sports, and listened to their goals and aspirations for the future.