Дзюдочиларимиз Осиё чемпионатининг яккалик баҳсларида иккинчи бўлишди
Таиландда дзюдо бўйича Осиё чемпионати ўз якунига етиб бормоқда. Бугун оғир вазн тоифаларида ғолиблар аниқланди.
-90 кг вазндаги беллашувларнинг финалига икки нафар ҳамюртимиз етиб борди. Шаҳзодхўжа Шарипов ва Нурбек Муртазоев ўртасидаги баҳс Шариповнинг ғалабаси билан якунланди. Шунингдек, Маржона Кўчимова -78 кг ҳам шоҳсупадан жой олди.
-90 кг: Шаҳзодхўжа Шарипов
-90 кг: Нурбек Муртазоев
-78 кг: Маржона Кўчимова
Шу тариқа, дзюдочиларимиз яккалик баҳсларида 2 та олтин, 2 та кумуш ва 3 та бронза, жами 7 та медаль билан умумжамоа ҳисобида Япониядан кейин иккинчи ўринни эгаллашди.

Наши дзюдоисты стали вторыми в индивидуальных поединках чемпионата Азии
В Таиланде подходит к концу чемпионат Азии по дзюдо. Сегодня были определены победители в тяжёлых весовых категориях.
В финал соревнований в категории -90 кг вышли сразу два наших соотечественника — Шахзодхужа Шарипов и Нурбек Муртазаев. Победу в этом противостоянии одержал Шарипов. Кроме того, Маржона Кучимова также поднялась на пьедестал, завоевав бронзу в весовой категории -78 кг.
Таким образом, отечественные дзюдоисты завершили индивидуальную программу с 2 золотыми, 2 серебряными и 3 бронзовыми медалями. Благодаря этому результату, сборная Узбекистана заняла второе место в медальном зачёте после Японии.