Тошкентда конкур ва от йўрттириш бўйича халқаро мусобақаларга старт берилди
Бугун Тошкентдаги “Universal Horses Stable” мажмуасида от спортининг конкур йўналиши бўйича Ўзбекистон Республикаси Президенти кубоги, Жаҳон кубоги саралаш босқичлари, Осиё кубоги ҳамда от йўрттириш бўйича CDI-1* FIE Dressage World Challenge турнирларининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Байрамона руҳда ташкил этилган очилиш маросимида Спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, мамлакат йилқичилик ва от спорти федерацияси раҳбарияти ҳамда қатор фахрий меҳмонлар иштирок этишди.
Тадбирда сўзга чиққан мутасаддилар мамлакатимизда от спортининг барча йўналишлари босқичма-босқич ривожланаётгани, спортчиларимиз халқаро ареналарда юқори натижаларга эришаётганини алоҳида таъкидладилар.
Очилиш маросимидан сўнг бугунги беллашувларга старт берилди. Турнирлар давомида спортчилар нафақат совринли ўринлар, балки халқаро рейтинг очколарини жамғариш учун кураш олиб борадилар.

В Ташкенте стартовали международные соревнования по конкурy и выездке
Сегодня в столичном комплексе “Universal Horses Stable” состоялась торжественная церемония открытия соревнований по конному спорту: Кубка Президента Республики Узбекистан по конкурy, отборочного этапа Кубка мира, Кубка Азии, а также турнира по выездке CDI-1* FIE Dressage World Challenge.
Открытие прошло в праздничной атмосфере с участием официальных лиц Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета Узбекистана, Федерации коневодства и конного спорта страны, а также почётных гостей.
Выступая на церемонии руководители особо отметили, что все направления конного спорта в нашей стране последовательно развиваются, а отечественные спортсмены добиваются высоких результатов на международной арене.
Сразу после церемонии открытия был дан старт сегодняшним соревнованиям. В ходе турниров спортсмены будут бороться не только за призовые места, но и за ценные рейтинговые очки в международной классификации.