Ички ишлар вазири Азиз Ташпулатов Ўзбекистон волейбол федерацияси раиси этиб сайланди
Бугун Ўзбекистон волейбол федерациясининг навбатдан ташқари ҳисобот-сайлов конференцияси бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон Республикаси ички ишлар вазири, генерал-майор Ташпулатов Азиз Анварович мамлакат волейбол федерациясининг раиси этиб сайланди.
Ички ишлар академиясида ташкил қилинган мазкур тадбирда Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти ҳам иштирок этди. Расмийлар конференциясида волейболнинг юртимизда ривожланиб бораётганини алоҳида эътироф этишди. Терма жамоалар шакллантирилиб, улар учун маҳаллий ва хорижий ўқув-машғулот йиғинлари ташкил этилаётгани, хорижлик мутахассислар иштирокида семинар ва машғулотлар олиб борилаётгани тилга олинди.
Ўз ўрнида, Азиз Анварович билдирилган ишончни оқлашга, юртимизда волейбол ривожини янги босқичга олиб чиқишга ваъда берди. Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти мамлакат волейбол федерациясининг янги раҳбарига олдинда турган вазифаларни бажаришда куч-ғайрат ва омад тилади.

Министр внутренних дел Азиз Ташпулатов избран председателем Федерации волейбола Узбекистана
Состоялась внеочередная отчетно-выборная конференция Федерации волейбола Узбекистана. В ходе мероприятия министр внутренних дел Республики Узбекистан, генерал-майор Азиз Анварович Ташпулатов был избран председателем Федерации волейбола страны.
Мероприятие прошло в Академии МВД и в нём также приняли участие руководители Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета. В ходе конференции официальные лица особо отметили развитие волейбола в стране. Было подчеркнуто, что формируются команды, для которых организуются как местные, так и международные учебно-тренировочные сборы, а также проводятся семинары и тренировки с участием зарубежных специалистов.
В свою очередь, Азиз Анварович отметил, что приложит максимум усилий для оправдания оказанного ему доверия и выведению развития волейбола в стране на новый уровень. Руководство Министерства спорта и НОК пожелало новому председателю Федерации волейбола успехов в реализации предстоящих задач.
Также в рамках конференции официальные лица в символической форме дали старт соревнованиям на Кубок "Министра внутренних дел" в рамках Олимпиады пяти инициатив.