Ойбек Касимов Осиё стол тенниси иттифоқи Бош директори билан қитъа чемпионатига тайёргарлик масалаларини муҳокама қилди
Бугун Осиё стол тенниси иттифоқи Бош директори Набил Ал-Факиҳ Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасига ташриф буюрди. Яманлик мутахассисни МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов қарши олди. Томонлар учрашув мобайнида июнь-июль ойларида пойтахтимизда ўтказилиши кўзда тутилган ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатига тайёргарлик масалаларини муҳокама қилишди.
Ойбек Омилович суҳбатда мамлакатимиз ушбу мусобақани юқори савияда ташкил этиш учун барча имкониятларни ишга солишини, бу борада маҳаллий мутахассисларда улкан тажриба мавжудлигини таъкидлади. Ўз навбатида, жаноб Ал-Факиҳ Ўзбекистон стол тенниси федерациясининг янги раҳбарияти халқаро ташкилот билан яқин муносабатларни ўрнатиб бораётгани ҳақида илиқ фикрларини билдирди.
Шунингдек, меҳмон айни кунларда пойтахтимизда Олимпия бирдамлиги лойиҳаси асосида ўтаётган мураббийлар семинари юқори даражада ташкил этилганига ҳам тўхталиб ўтди.
Учрашув давомида томонлар Тошкентда май ойида “Youth contender” мусобақасини ҳам ўтказиш билан боғлиқ масалалар, қолаверса ўзаро ҳамкорликнинг янги истиқболлари ҳақида сўз юритишди.

Ойбек Касимов обсудил вопросы подготовки к чемпионату Азии с Генеральным директором Азиатского союза настольного тенниса
Сегодня Генеральный директор Азиатского союза настольного тенниса Набил Аль-Факих посетил Национальный Олимпийский комитет Узбекистана. Йеменского специалиста тепло принял Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Во время встречи стороны обсудили вопросы подготовки к чемпионату Азии среди юношей и молодежи, который планируется провести в июне-июле в нашей столице.
В ходе беседы Ойбек Омилович подчеркнул, что Узбекистан задействует все имеющиеся ресурсы для проведения турнира на высоком уровне, отметив при этом богатый опыт местных специалистов в организации соревнований. В свою очередь, господин Аль-Факих положительно отозвался о стремлении нового руководства Федерации настольного тенниса Узбекистана к укреплению сотрудничества с международной организацией.
Также гость отметил, что проходящий в эти дни в нашей столице тренерский семинар, организованный в рамках проекта «Олимпийская солидарность», проводится на высоком уровне.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы проведения турнира “Youth Contender” в мае месяце в Ташкенте, а также перспективы дальнейшего взаимного сотрудничества.