Чирчиқ шаҳри оғир атлетика бўйича Ўзбекистон чемпионатига мезбонлик қилади
Чирчиқ шаҳри юртимизнинг энг кучли оғир атлетикачиларини чорлайди. Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетида 6-13 апрель кунлари катталар ва U20 ёш тоифасидаги Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтади. Қайд этиш жоиз, мазкур мусобақалар май ойида Хитойда ўтадиган Осиё чемпионати олдидан асосий жамоамизнинг тайёргарлигини кўздан кечириш имкониятини тақдим этади.
Шунингдек, 6-11 апрель кунлари “Uzbekistan open” халқаро турнири ўтказилиб, унда қўшни мамлакатлардан ташриф буюрадиган сара полвонлар баҳс олиб бориши кутилмоқда.

Город Чирчик примет чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике
В городе Чирчик соберутся лучшие тяжелоатлеты со всех уголков нашей страны. 6-13 апреля в Узбекском государственном университете физической культуры и спорта пройдёт чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике среди взрослых и U20. Следует отметить, что данные соревнования позволят оценить подготовку основной сборной перед началом чемпионата Азии, который состоится в мае месяце в Китае.
Также, 6-11 апреля будет организован международный турнир "Uzbekistan open". В данных стартах ожидается участие лучших тяжелоатлетов из соседних Республик.