Грецияда ХОҚнинг 144-Сессияси ўз ишини бошлади
Айни кунларда дунё спорти ҳамжамиятининг нигоҳи Грециянинг Олимпия ва Коста Наварино шаҳарларига қаратилган. Боиси бугундан мазкур шаҳарларда Халқаро Олимпия қўмитасининг 144-Сессияси бошланади. 21 мартга қадар давом этадиган мазкур тадбирда ХОҚнинг янги Президенти сайланади. Шунингдек, бокс спортининг Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинларидан жой олиши борасида якуний қарор қабул қилинади.
17 март куни ХОҚ Ижроия қўмитасининг йиғилиши ўтказилди. Унда World Boxing ташкилотининг боксни бўлажак Олимпия ўйинлари дастурига киритиш бўйича таклифи қўллаб-қувватланди.
Дастурга кўра, бугун Олимпия шаҳрида Сессиянинг очилиш маросими бўлиб ўтади. Эртадан тадбир Коста Наварино шаҳрида давом эттирилади. ХОҚнинг янги Президентини сайлаш 20 март кунига белгиланган. 21 март санасида эса янги раҳбар иштирокида матбуот анжумани ташкил этилади. ХОҚ Президентлиги учун даъвогарлик қилаётган номзодлар:

В Греции начала свою работу 144-Сессия МОК
В эти дни взоры представителей мирового спортивного сообщества направлены в Грецию, так как сегодня в городах Олимпия и Коста-Наварино начнёт свою работу 144-Сессия Международного Олимпийского комитета. Важно отметить, что на этом мероприятии, которое продлится до 21 марта, будет избран новый президент МОК, а также принято окончательное решение о включении бокса в программу летних Олимпийских игр Лос-Анджелес-2028.
17 марта состоялось заседание Исполкома МОК. Во время мероприятия было поддержано предложение организации World Boxing о внесении бокса в программу предстоящих Игр.
Согласно программе, церемония открытия Сессии состоится сегодня в городе Олимпия. Завтра мероприятие продолжится в Коста-Наварино. Выборы нового президента МОК запланированы на 20 марта. А 21 марта состоится пресс-конференция с участием нового лидера. Кандидаты на пост президента МОК: