Боксчи қизларимиз Сербиядаги жаҳон чемпионатини тарихий натижа билан якунлашди
Сербиянинг Ниш шаҳрида бокс бўйича аёллар ўртасидаги жаҳон чемпионати ўз якунига етди. Унда Ўзбекистон терма жамоаси муваффақиятли иштирок этиб, ўз тарихида илк бор 1 та кумуш ва 3 та бронза медалларига сазовор бўлди.
-66 кг вазн тоифасининг финал жангида Навбаҳор Ҳамидова Олимпиада ва жаҳон чемпиони, туркиялик Бусеназ Сурменлига имкониятни бой бериб, кумуш медаль билан тақдирланди. Шундай бўлса ҳам, у катталар ўртасидаги дунё биринчиликларининг финалида рингга кўтарилган биринчи ўзбекистонлик боксчи қизга айланди. Мусобақада шоҳсупага кўтарилган ҳамюртларимизни эслаб ўтамиз:
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу жаҳон чемпионатида қўлга киритилган тарихий натижа билан мамлакат бокс федерацияси, мураббийлар штаби ҳамда спортчи қизларимизни самимий қутлайди.

Женская сборная Узбекистана по боксу завершила ЧМ с историческим результатом
В Нише (Сербия) подведены итоги чемпионата мира по боксу среди женщин. На первенстве планеты сборная Узбекистана впервые в своей истории завоевала 1 серебряную и 3 бронзовые медали.
В финальном бою в весовой категории до 66 кг Навбахор Хамидова уступила фаворитке турнира - Олимпийской чемпионке и победительнице чемпионата мира Бусеназ Сурменли из Турции. Тем не менее, она стала первой узбекской представительницей по боксу, вышедшей в финал первенств планеты. Медалистки сборной Узбекистана:
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию бокса Узбекистана, спортсменок и их тренеров с историческим результатом, достигнутым на этом чемпионате мира.