МОҚ раҳбарияти ўқувчи ёшларнинг спорт билан шуғулланишлари учун яратилган шароитлар билан танишди
МОҚ раҳбарияти пойтахтимиздаги таълим муассасаларида ўқувчи ёшларга спорт билан шуғулланишлари учун яратилган шароитлар билан танишиш мақсадида 300-умумтаълим ва 317-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаблари ҳамда Сергели тумани спорт мактабига ташриф буюрди. Расмийлар умумтаълим ва ихтисослаштирилган умумтаълим мактабларида жисмоний тарбия ўқитувчилари билан суҳбатлашишди ва спорт тўгаракларини кузатиб боришди.
Шунингдек, спорт мактабининг фаолияти ҳам алоҳида ўрганилди. Мутахассислар билан мактабнинг моддий-техник базасини кучайтириш, шуғулланувчи ёшлар учун қулай шароитлар яратиш борасида фикр алмашилди. Қолаверса, машғулотлар жараёнини рақамлаштириш борасида тавсиялар бериб ўтилди.

Руководство НОК ознакомилось с условиями, созданными для занятий спортом учащейся молодежи
Руководство НОК посетило общеобразовательную школу №300 и специализированную государственную общеобразовательную школу №317 столицы, а также Спортивную школу Сергелийского района, чтобы ознакомиться с условиями, созданными для занятий спортом воспитанникам данных учебных заведений. Официальные лица пообщались с учителями физкультуры этих учреждений и непосредственно следили за занятиями спортивных секций.
Кроме того, отдельно была изучена деятельность спортивной школы. Со специалистами был проведён обмен мнениями по укреплению материально-технической базы учебного заведения, созданию комфортных условий для занимающейся здесь молодёжи. Кроме того, были даны рекомендации по цифровизации тренировочного процесса.