Спорт вазирлиги ва МОҚ раҳбарияти Жиззах ҳамда Сирдарё вилоятларининг 2025 йил режалари билан танишди
Спорт вазири Адҳам Икрамов ва МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов айни пайтда Жиззах ва Сирдарё вилоятларида хизмат сафарида бўлиб туришибди. Ташрифдан ушбу вилоятлардаги спорт инфратузилмасининг бугунги ҳолатини ўрганиш, 2025 йил учун режалар билан танишиш кўзланган.
Мутасаддилар вилоят ҳокимлари билан Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказлари, шунингдек, бошқа спорт таълим муассасаларини кўздан кечириб, у ердаги шароитлар билан яқиндан танишишди. Сафар давомида вилоят спорт бошқармаси мутасаддилари, федерацияларнинг ҳудудий вакиллари билан учрашув ўтказилди. Унда вилоятда олимпия ва паралимпия ҳаракатини ривожлантириш, йўлга қўйилиши кутилаётган “Дивизион спорт мусобақалари”га пухта тайёргарлик кўриш, спорт соҳасини рақамлаштириш, инфратузилмани янада яхшилаш каби масалалар кўриб чиқилди.

Руководство Министерства спорта и НОК ознакомилось с перспективными планами Джизака и Сырдарьи на 2025 год
Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов и Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов находится с рабочим визитом в Джизаке и Сырдарье. Целью рабочей поездки является изучение состояния спортивной инфраструктуры в этих регионах и ознакомление с планами на 2025 год.
Официальные лица посетили Центры подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта, а также, и другие спортивные образовательные учреждения и подробно осмотрели созданные условия. В ходе исследовательских работ была организована встреча с представителями областного управления спорта и региональных подразделений федераций. На встрече были рассмотрены такие вопросы, как развитие олимпийского и паралимпийского движения в регионах, тщательная подготовка к "Дивизионным спортивным соревнованиям", которые скоро начнутся во всех уголках Республики, цифровизация спортивной сферы и дальнейшее совершенствование инфраструктуры.