Тошкентда конкур бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати ўтказилади
Қувайтда Осиё от спорти федерацияси (AEF)нинг навбатдаги Бош Ассамблеяси бўлиб ўтди. Унда янги Олимпия циклида қитъамиз бўйлаб от спортини янада ривожлантиришга доир масалалар кўриб чиқилди. Тадбирда Ўзбекистон номидан мамлакат йилқичилик ва от спорти федерацияси раиси Баҳромжон Газиев қатнашди.
Биз учун аҳамиятлиси, Бош Ассамблея доирасида жорий йил нуфузли мусобақалардан бирининг мезбонлиги пойтахтимизга топширилди. Аниқроғи, 1-3 апрель кунлари Тошкент конкур бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатини қабул қилади. Режага кўра, мусобақа “Universal Horses stable” мажмуасида ташкил этилади.

Ташкент примет молодёжный чемпионат Азии по конкуру
В Кувейте состоялась очередная Генеральная Ассамблея Азиатской федерации конного спорта (AEF). В мероприятии обсуждались планы дальнейшего развития конного спорта на континенте в новом Олимпийском цикле. Нашу страну на данном заседании представил председатель Федерации конного спорта и коневодства Узбекистана Бахромжон Газиев.
Стоит отметить, что в рамках Генеральной Ассамблеи проведение одного из престижнейших состязаний было передано нашей столице. В частности, 1-3 апреля Ташкент примет молодёжный чемпионат Азии по конкуру. Согласно плану, соревнования будут организованы в конноспортивном комплексе "Universal Horses stable".