Тошкентдаги «Универсал» спорт мажмуасида кураш бўйича Ўзбекистон Республикаси Президенти соврини учун World Series Pro мусобақасининг финал босқичи бўлиб ўтди. Ҳар бир вазн тоифасида барча қитъаларнинг энг кучли спортчиларини жамлаган мазкур турнир қизиқарли беллашувларга бой бўлди.
Мусобақанинг тантанали очилиш маросимида Халқаро кураш ассоциациясининг биринчи вице-президенти, Спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Республикаси Бош прокурори, мамлакат кураш федерацияси раиси Ниғматилла Йўлдошев, шунингдек, минтақалардаги кураш конфедерацияларидан ташриф буюрган расмийлар иштирок этишди.
Соврин жамғармаси 170 000 АҚШ долларини ташкил этган ушбу турнирда 17 давлатдан 80 нафар курашчи қатнашди. Якунда Ўзбекистон терма жамоаси 8 та олтин, 2 та кумуш ва 2 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллади.

18 Декабря 2024 1460
В Ташкенте в спортивном комплексе “Универсал” состоялся финальный этап соревнований World Series Pro на приз Президента Республики Узбекистан по курашу. Данный турнир, собравший сильнейших курашистов со всех континентов мира, был насыщен захватывающими поединками.
На торжественном открытии турнира принимали участие первый вице-президент Международной ассоциации кураша, Министр спорта Адхам Икрамов, Генеральный прокурор Республики Узбекистан, председатель Федерации кураша страны Нигматилла Йулдошев, а также, официальные лица из региональных Конфедераций.
В турнире, призовой фонд которого составил 170 000 долларов США, приняли участие 80 борцов из 17 стран мира. Примечательно, что по итогам бескомпромиссных состязаний сборная Узбекистана заняла первое место в общекомандном зачёте с 8 золотыми, 2 серебряными и 2 бронзовыми медалями.