Бугун оғир атлетикачиларимиз жаҳон чемпионатидаги чиқишларини бошлашади
Баҳрайннинг Манама шаҳрида оғир атлетика бўйича жаҳон чемпионати қизғин давом этмоқда. Бугун унда қатнашаётган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари иштирокларини бошлашади.
Маълум қилганимиздек, кун давомида ҳамюртларимиздан Шаҳлохон Абдуллаева (16:00) ҳамда Муҳаммадқодир Тоштемиров (19:30) супачага чиқади. Шаҳлохон -64 кг вазн тоифасидаги қизлар баҳсида «В» гуруҳида қатнашса, Тоштемиров -81 кг вазн тоифасидаги эркаклар ўртасида «А» гуруҳида медаллар учун кураш олиб боради. Бўлажак баҳсларда барча юртдошларимизга омад тилаймиз!

Сегодня болеем за 2 наших тяжелоатлетов
Чемпионат мира по тяжёлой атлетике в Манаме (Бахрейн) в самом разгаре. Сегодня своё участие начнут представители сборной Узбекистана.
Как мы сообщали ранее, в течение дня на помост выйдут отечественные атлеты Шахлохон Абдуллаева (16:00) и Мухаммадкодир Тоштемиров (19:30). Шахлохон в соревнованиях среди девушек в весовой категории до 64 кг будет выступать в группе “В”, а Мухаммадкодир будет бороться за медали в группе “А” в состязаниях среди мужчин в весовой категории до 81 кг. Желаем успешного выступления всем нашим соотечественникам в предстоящих состязаниях!