FEI президенти Тошкентда ўтган конкур бўйича халқаро мусобақани эътироф қилди
БААнинг Абу-Даби шаҳрида Халқаро от спорти федерацияси (FEI)нинг навбатдаги Бош ассамблеяси ўтказилди. Унда ташкилотнинг 2024 йил якуни бўйича ҳисоботи ва 2025 йил учун режалари кўриб чиқилди. Мазкур тадбирда юртимиз номидан Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси раиси Баҳромжон Газиев иштирок этди.
Халқаро от спорти федерацияси президенти Ингмар Де Вос йил давомида ўтган тадбирлар ҳақида тўхталар экан, 21-27 октябрь кунлари Тошкент мезбонлик қилган “FEI Jumping World Challenge Final” мусобақаси юқори савияда ташкил этилгани ҳақида тўхталди. Тадбирда 2025 йилга белгиланган барча мусобақалар тақвими ва ташкилот бюджети кўриб чиқилди.
Тадбир давомида Б.Газиев бир қатор миллий федерациялар раҳбарлари билан ўзаро ҳамкорликни кучайтириш борасида суҳбатлашди. Шунингдек, FEI раҳбарига эсдалик совғасини топширди.

Президент FEI высоко оценил международный турнир по конкуру, который был проведён в Ташкенте
В Абу-Даби (ОАЭ) прошла очередная Генеральная ассамблея Международной федерации конного спорта (FEI). В мероприятии были подведены итоги 2024 года и рассмотрены планы на 2025 год. В Генеральной ассамблее принял участие председатель Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев.
Президент Международной федерации конного спорта Ингмар Де Вос, рассказывая о мероприятиях, которые прошли в течение года, отметил, что турнир “FEI Jumping World Challenge Final”, состоявшийся 21-27 октября в Ташкенте, был организован на высоком уровне. Также, в рамках Ассамблеи обсуждался календарь соревнований, предназначенный на 2025 год, а также, бюджет международной организации.
Во время мероприятия Б.Газиев встретился с руководителями национальных федераций нескольких стран и обсудил вопросы относительно укрепления двустороннего сотрудничества. В заключении, Бахромжон Газиев вручил главе FEI памятный подарок.