IMMAF Бош ассамблеясида қатор муҳим масалалар кўриб чиқилди
Хабарингиз бор, шу кунларда пойтахтимиздаги “Ҳумо арена” мажмуасида аралаш жанг санъати (ММА) турлари бўйича жаҳон чемпионати ўтказилмоқда. Бугун ушбу мусобақа доирасида ИММАФ Бош ассамблеяси ўтказилди.
“Ренессанс кино уйи”да ўтказилган тадбирда Керрит Браун бошчилигидаги Халқаро аралаш жанг санъати федерацияси (IMMAF) раҳбарияти, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Тошматов ва Ўзбекистон ММА ассоциацияси раҳбарияти иштирок этди.
Тадбирда халқаро федерациянинг кузатув кенгаши билан йил якунлари бўйича муҳокама ўтказилди. Унда эришилган натижалар ва йўл қўйилган камчиликлар айтилиб, келаси йил учун режалар бўйича фикр алмашилди. Шунингдек, бошқа ташкилотлар билан ҳамкорлик қилиш, олдинда турган мусобақалар учун мезбон давлатларни аниқлаш, кузатув кенгаши ва саноқ комиссиясини қайта шакллантириш масалалари ҳам кўриб чиқилди. Бундан ташқари, қатор мамлакатларнинг аъзолик аризаларини кўриб чиқиш каби муҳим масалалар кун тартибидан ўрин олди.

Состоялась Генеральная ассамблея IMMAF
Как вам известно, в настоящее время в столичном комплексе "Хумо арена" проводится чемпионат мира по смешанным боевым искусствам (ММА). В рамках этих соревнований сегодня в "Доме кино Renessans" состоялась Генеральная ассамблея IMMAF.
В мероприятии приняли участие руководство Международной федерации смешанных боевых искусств (IMMAF) во главе с Керритом Брауном, Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, руководство Ассоциации ММА Узбекистана.
На мероприятии с наблюдательным советом международной федерации были подведены итоги года. Были отмечены достигнутые результаты и недостатки, а также, присутствующие обменялись мнениями о планах на следующий год. Обсуждались также вопросы сотрудничества с другими организациями, определения стран-организаторов предстоящих соревнований, формирования состава наблюдательного совета и счетной комиссии. Помимо этого в повестку дня Ассамблеи были включены вопросы рассмотрения заявлений стран, для вступления в состав организации.