Мутасаддилар Олимпия шаҳарчасидаги қурилиш жараёнининг бугунги ҳолатини ўрганишди
Спорт вазири Адҳам Икрамов ва Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов пойтахтимизда барпо этилаётган Олимпия шаҳарчасидаги қурилиш жараёнининг бугунги ҳолати билан танишишди.
Ўрганиш мобайнида яккакураш ва жамоавий спорт турларига ихтисослаштирилган мажмуалардан самарали фойдаланиш, Ўзбекистон давлат спорт академиясининг кафедралари ва федерацияларининг маъмурий бинодаги жойлашуви кўриб чиқилди. Вазир мавзу юзасидан фикр билдирар экан, шаҳарча спортимиз тараққиёти йўлида илмий-амалий кластерга айланиши зарурлигини таъкидлади.
Шунингдек, қурилишга масъул Хитойнинг “CAMC Engineering” компанияси вакиллари билан ҳам алоҳида учрашув ташкил этилди. Унда қурилиш ишларини ўз вақтида сифатли якунлаш каби масалалар муҳокама қилинди.

Олимпийский городок превратится в научно-практический кластер спорта
Министр спорта Адхам Икрамов и Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов ознакомились с сегодняшним состоянием строительного процесса Олимпийского городка.
В ходе встречи было рассмотрено эффективное использование спортивных комплексов, специализирующихся на единоборствах и командных видах спорта, размещение спортивных кафедр Государственной академии спорта Узбекистана и Федераций в административном здании. Во время заседания Министр подчеркнул необходимость превращения города в научно-практический кластер на пути развития узбекского спорта.
Также была проведена отдельная встреча с представителями китайской компании "CAMC Engineering". На ней обсуждались проводимые работы по качественному и своевременному завершению строительных работ.