Аҳролжон Рўзиев яна 4 йил муддатга UWW вице-президенти этиб сайланди
Албания пойтахти Тирана шаҳрида ўтаётган спорт курашлари бўйича ноолимпия вазн тоифасидаги жаҳон чемпионати доирасида Бирлашган кураш дунёси (УВВ)нинг янги сайланган бюро йиғилиши бўлиб ўтди. Унда ташкилот раҳбарияти қайта шакллантириб олинди.
Аҳамиятлиси, узоқ йиллардан бери УВВ вице-президенти вазифасида фаолият кўрсатиб келаётган юртдошимиз, педагогика фанлари доктори, профессор Ахролжон Рўзиев яна 4 йил муддатга ушбу лавозимда ишлайдиган бўлди. Шунингдек, Михаил Мамиашвили ва Наталья Ярыгина (Россия), Теодорас Хамакос (Греция), Родик Якши (Турция) ҳамда Фуад Мескут (Марокаш) ҳам ташкилот вице-президенти сифатида фаолият олиб боришади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ахролжон Аҳмедовични ушбу масъулиятли лавозимга сайлангани билан муборакбод этиб, унга олдиндаги фаолиятида омад ва муваффақиятлар тилаб қолади.

30 Октября 2024 1156
В городе Тирана (Албания) в рамках чемпионата мира по спортивной борьбе в неолимпийских весовых категориях состоялось заседание вновь избранного бюро Объединенного мира борьбы (UWW). Во время мероприятия было сформировано новое руководство организации.
Примечательно, что наш соотечественник, доктор педагогических наук, профессор Ахролжон Рузиев, который долгое время является вице-президентом UWW, следующие 4 года продолжит свою деятельность в этом же посту. Также Михаил Мамиашвили и Наталья Ярыгина (Россия), Теодорас Хамакос (Греция) сохранили свои посты в качестве вице-президентов, к ним же добавились Родика Якши (Турция) и Фуад Мескут (Марокко).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ахролжона Ахмедовича с избранием на ответственную должность, желает ему успехов и высоких достижений в этом поприще.