Ватандошимиз Хурсанд Шеров бир неча йиллардан бери велосипеддаги ўзининг ажойиб саёҳатлари билан шуҳрат қозонган. Бу йил ҳамюртимиз яна бир улкан сафарни амалга оширди. Жорий йилнинг 1 июнь куни Ўзбекистон-Қозоғистон-Россия-Мўғулистон давлатлари бўйлаб саёҳатини бошлаган Хурсанд Нурхонович 10 минг кмдан ортиқ йўл юриб, 7 октябрь куни ўз уйига қайтди. Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида мазкур сафар таассуротларига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирининг маслаҳатчиси Шарифжон Мўминжонов, Баҳодир Махситов бошчилигидаги спорт фахрийлари, Хурсанд Шеровнинг яқинлари ва ёш велосипедчилар иштирок этишди.
Тадбирда сўз олган Шарифжон Фузайлович ҳамда Баҳодир Махситович 66 ёшли Хурсанд Шеровнинг соғлом турмуш тарзини оммалаштиришга қўшган ҳиссаси учун миннатдорчилик билдириб, кун қаҳрамонига эсдалик совғаларини тақдим қилишди. Шунингдек, бир неча фахрийлар сўз олиб, Х.Шеровнинг бундай ташаббуси ёшлар учун ўрнак ва мотивация бўлишини таъкидлашди.
Ўз навбатида, Хурсанд Нурхонович давлатимиз раҳбари илгари сураётган соғлом турмуш тарзини янада оммалаштириш, келгусида янги манзиллар бўйича бундан ҳам йирик сафарларни амалга оширишни ният қилганини билдирди.

29 Октября 2024 1133
Наш соотечественник Хурсанд Шеров известен своими интересными путешествиями на велосипеде. Этот год тоже не стал исключением и ветеран спорта совершил ещё одну незабываемую поездку. 1 июня нынешнего года он начал своё путешествие, побывав в таких странах, как Казахстан, Россия, Монголия и одолел более 10 тысяч километров. 7 октября Хурсанд Шеров вернулся домой. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялось мероприятие, где принял участие наш путешественник и поделился своими впечатлениями.
В мероприятии присутствовали советник Министра спорта Республики Узбекистан Шарифжон Муминжонов, ветераны спорта страны во главе с Баходиром Махситовым, семья Хурсанда Шерова, а также, молодые велосипедисты.
На мероприятии выступили Шарифжон Фузайлович и Баходир Махситович, которые выразили благодарность 66-летнему Хурсанду Шерову за его вклад в популяризации здорового образа жизни среди населения и вручили подарки герою дня. Также, ветераны отметили, что такая инициатива Х.Нурхановича станет хорошим примером и мотивацией для подрастающего поколения.
В свою очередь Хурсанд Шеров выразил, что очень рад оказывать содействие в пропаганде здорового образа жизни, который выдвигается нашим Главой Государства и что в будущем планирует совершать еще более масштабные поездки по новым местам.