Велоспорт бўйича терма жамоамизда хорижлик мураббийлар иш бошлашди
Бугун Ўзбекистон велосипед спорти федерациясининг янги Олимпиада цикли учун тайёргарлик дастури юзасидан матбуот анжумани бўлиб ўтди. Унда федерациянинг сўнгги йиллардаги фаолияти таҳлил қилиниб, олдинда турган йирик комплекс мусобақаларга тайёргарлик дастури кўриб чиқилди.
Тадбирда спикер сифатида қатнашган “Tashkent City Professional Cycling Team” клуби менежери Фаррух Худойқулов юқоридаги мавзулар бўйича батафсил маълумот берди. Хусусан, терма жамоамиз илк бор Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларида 4 та йўлланмага сазовор бўлгани, клубнинг халқаро майдондаги иштироки ҳақида тўхталди. Шундан сўнг, Тошкент-2025 ёшлар ўйинлари, Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ва Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинларига пухта тайёргарлик кўриш бўйича дастур билан таништирди. Унга мувофиқ, хорижлик мураббийлар Жузеппе Тони (Италия), Йохан Домбруш (Германия) Володимир Старчик (Украина) терма жамоамизга жалб этилган.
Анжуман давомида ОАВ вакиллари билан мулоқот ўтказилди ва унда журналистлар ўзларини қизиқтирган саволларга атрофлича жавоб олишди.

30 Октября 2024 1184
Сегодня состоялась пресс-конференция Федерации велосипедного спорта Узбекистана по программе подготовки к новому Олимпийскому циклу. В ней была проанализирована деятельность Федерации за последние годы и рассмотрена программа подготовки к предстоящим крупным комплексным соревнованиям.
Присутствовавший на мероприятии в качестве спикера менеджер клуба “Tashkent City Professional Cycling Team” Фаррух Худойкулов подробно рассказал о вышеуказанных темах. В частности, о завоевании 4-х путёвок представителями сборной страны на летние Олимпийские игры Париж-2024, а также о достойном выступлении клуба на международной спортивной арене. После этого он представил программу по тщательной подготовке к юношеским Азиатским играм Ташкент-2025, к летней Азиаде Аичи-Нагоя-2026 и летней Олимпиаде Лос-Анджелес-2028. Кроме того, были представлены зарубежные тренеры Джузеппе Тони (Италия), Йохан Домбруш (Германия), Володимир Старчик (Украина), которые продолжат свою деятельность в сборной Узбекистана по велоспорту.